Diş macunu sivilce geçirir mi?

Yazar: sanalzade Tarih: 24 Haziran 2014

Diş macunuyla sivilce tedavisi mümkün mü? Diş macunu sivilce geçirir mi? kurutur mu? iyi gelirmi? sıkça sorulan sorular ve cevapları.

Özellikle gençlerin merak ettiği hatta pek çoğunun uyguladığı bir yöntem. İşe yarıyor mu? Kısmen de olsa evet denilebilir. Sivilceyi kurutarak küçültür ve daha çabuk iyileşmesini sağlar ancak, diş macununun sivilceye iyi gelmesi için ürünün muhteviyatı ve kullanacak kişinin cilt tipi son derece önem arz eder. Aksi halde, narin ciltlerin kızarıp tahriş olması ve bir takım alerjilere maruz kalması kaçınılmaz olacaktır.

Sivilceler İçin Hangi Diş Macunu Kullanılmalı?

Tamamen beyaz, methanol, alkol ve florid içermeyen macun kullanmanız lazım ki sırf bu iş için satılan macun yok malesef. Ayrıca bu yöntem bir hekim önerisi değildir.

Diş macunu sivilce geçirir mi?

Eğer buldum diyorsanız ve kullanmak istiyorsanız gece yatmadan önce yüzünüzü iyice yıkayıp sivilcelerin üzerine çok az miktarda sürebilirsiniz. Sabah kalkar kalkmaz da yüzünüzü ılık suyla tekrar yıkamanız gerekiyor.

Tekrardan altını çizmek lazım eğer hassas ve kuru bir cilt yapınız varsa kesinlike sürmeyin. Kurtulması bir yana kalsın birde izleriyle uğraşırsınız. Eğer kullandınız ve cildinizde tahriş, yanma, kızarıklık veya aşırı kuruluk olduysa (kendi sorumluluğunuzdur) derhal uygun tedavi için bir cilt doktoruna danışın.
Varsa konuyla alakalı yorumlarınızı alt bölümden iletebilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar