Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Yazar: sanalzade Tarih: 3 Mayıs 2013

Diş ağrısı nasıl geçer? evde pratik yöntemlerle diş ağrısına çözüm yolları nelerdir, diş ağrısı nasıl azaltılır kısaca değinmek istedim arkadaşlar. Bahsedeceğim uygulamalar diş ağrınızı kökünden kesmeyebilir ancak bir nebzede olsa rahatlayıp en azından uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

İlk önce kendimden pay biçip bir dönem bana epeyce huzursuzluk veren diş ağrımı nasıl kestiğimi aktarayım; üst sağ kısımdan bir dişim çok nadir ama nedense tam gece yatarken ağrımaya başlıyordu. Aşağıda saydığım Diş Ağrısı Nasıl Geçer çözüm yöntemlerinden bir kaçını denedim ama bana en fayda veren şu oldu; İlk önce 1 adet tok karnına apranax ford içiyorum ardından ağzımı oda sıcaklığında su ile 1 2 defa çalkalayıp iyice fırçalıyorum. Diş macunu ve fırça diş ağrımı yükseltir aman ağrı geçene kadar hiç dokunmayayım diye düşünüyordum önceleri ama tam aksine çok iyi geliyor.  Şimdi şükürler olsun hiçbir sorunum yok ama size tavsiyem diş temizliği ve bakımı ve periyodik doktor kontrollerini asla eksik etmeyin.

Şimdi gelelim, Diş ağrısı nasıl geçer? Neler iyi gelir? bahse konu diğer çözüm önerileri ve tavsiyelere…

Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Çözüm Yolları

  1. Yemek sonrası dişte kalan yemek artıkları diş ağrısına sebep olabilir diğer bir tabir ile besin sıkışması.. özellikle dişinizin içi oyuk veya çürük ise içini mutlaka temizleyin. Ardından yukarıda bahsettiğim gibi ağzınızı su ile çalkalayıp güzelce fırlaçalayın. Diş ağrınızın dakikalar içinde geçmesi muhtemeldir. Diş temizliğinde kürdan vs kullanmayın, diş ipi ve diş fırçası kesin çözümdür.
  2. Ağrıyan dişinizin üzerinde kuru karanfili farklı bir kaç usulde uygulayıp rahatlama sağlamakta mümkün. İster karanfili ağrıyan dişinizin üstünde tutun veya 8 9 tanesini öğütüp ılık su dolu çay bardağında 3 4 dakika bekletip suyu ile gargara yapın. Gargara sonrası bardağın dibinde kalan karanfilleride ağrıyan dişin üzerinizde beklettiğinizde ağrıyan dişiniz uyuşacak ve rahatlamanızı sağlayacaktır.
  3. Sarımsak diş ağrınızı kesebilir, bir diş sarımsağı ezip tuz ile güzelce karıştırın ve ağrıyan dişinizde bir süre bekletin. Faydalı olduğunu pek çok yerde konu alınmıştır…
  4. Yarım su bardağına yarım çay kaşığı tuz ekleyip ve gargara yapın. Diş ağrısına tuzlu su ile gargara en iyi gelen çözümlerden.

Dişinizin üzerinde kesinlikle aspirin veya benzeri ağrı kesici ilaç bekletmeyin. Zira bu şekilde diş eti ve çevresindeki yumuşak dokularda tahrişlere sebep olabilirsiniz.  Ve en kısa zamanda diş dokturunun yolunu tutun. Diş ağrısı nasıl geçer sorusunun cevabı : hepimizin bildiği üzere hekimlerdir. Mutlaka uzman desteği alın…

Konu ile ilgili farklı doğal yöntemleri olan arkadaşların yorum alanından görüş bildirmeleri diş ağrısı çeken arkadaşlarımızın faydasına olacaktır. Şimdiden çok teşekkür ediyoruz.

Geçmiş olsun…

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar