Deri nasıl parlatılır? Kolay Deri Parlatma Yöntemi

Yazar: sanalzade Tarih: 23 Haziran 2014

Deri koltuk, ceket yada benzeri deri yüzeyli eşyalarınızı hazırlacağınız basit bir karışımla kolayca parlatabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler; beyaz sirke ve keten tohumu. Malzemeleri küçük bir çay bardağının içinde karıştırıp uygulayacağınız deri yüzeye hafif sürüyorsunuz. Eğer isterseniz püskürtme de yapabilirsiniz boş bir fıs fıs kullanabilirsiniz. Karışımın kurumasına izin vermeden hemen temiz bir bezle siliyorsunuz. Yapacağınız bu işlem derinizin anında parlamasını sağlıyor.

Parlatıcısı karışımın miktarını yüzeyin büyüklüğüne göre ayarlayabilirsiniz. Ceketlere küçük bardak fazlasıyla yeterli geliyor. Koltuklar için miktarı biraz daha arttırmak gerekebilir. Keten tohumunu aktarlardan temin edebilirsiniz.

deri koltuk

Alternatif yöntem bir yöntem daha var. Daha çok deri çanta, ayakkabı, eldiven ve cüzdan gibi küçük eşyalarınızı parlatma da kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece vazelin ve pamuk.

Deri eşyanızı tüy bırakmayan türde ıslak mendille temizliyor, kurumasının ardından pamuğu vazelin kutusunun içine hafifçe daldırıp ürünün üzerine sürüyorsunuz. Pamuğu gezdirdikçe parıl parıl parladıklarına gözlerinizle şahit olacaksınız.

İşte hepsi bu kadar. Bir sonraki ipucunda görüşmek dileğiyle.

Kolay gelsin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar