Deep Freeze Programı

Yazar: sanalzade Tarih: 17 Ocak 2012

Deep Freeze Kurulum ve KullanımıDeep Freeze programı internet kafelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu programın amacı, kurulum yaparken seçtiğiniz disk sürücüsünü koruma altına almaktır.

Program kurulduğu an devreye girer ve o andan itibaren seçilen sürücü(ler) üzerinde yapılan değişiklikler, bilgisayar restart edince (kapanıp yeniden başlatılınca) geçersiz olur.

Programı kurduktan sonra nasıl disable (pasif) konuma getirebilirim?

Sistem Tray içerisinde (Masaüstünde saat, ses kontrol gibi ikonların bulunduğu yer) gördüğünüz Deep Freeze ikonuna Shift tuşuna basılı tutarak 2 defa mouse ile tıklayınız. Daha önce belirlemiş olduğunuz şifreyi giriniz (Eğer şifre belirlemediyseniz “OK” butonuna basarak devam ediniz).

Programı kurduktan sonra nasıl disable (pasif) konuma getirebilirim?

Sistem Tray içerisinde (Masaüstünde saat, ses kontrol gibi ikonların bulunduğu yer) gördüğünüz Deep Freeze ikonuna Shift tuşuna basılı tutarak 2 defa mouse ile tıklayınız. Daha önce belirlemiş olduğunuz şifreyi giriniz (Eğer şifre belirlemediyseniz “OK” butonuna basarak devam ediniz)

Daha sonra “Boot Thawed” seçeneğini işaretleyin, çıkan uyarıları onaylayın ve PC yi yeniden başlatın. İşlemleri doğru yaptıysanız program pasif konumda olacaktır (Sistem Tray üzerindeki ikonun üzerinde çarpı ibaresi belirir).

Programı bilgisayarımdan nasıl kaldırabilirim?

Programı bilgisayara kurarken kullandığınız setup dosyasına tıklamanız gerekiyor. Ancak önce Deep Freeze programının pasif hale getirilmesi şart. İşlem sonrasında bilgisayarınız yeniden başlatılır ve program pc den kaldırılmış olur.

Deep Freeze programını nereden indirebilirim?

Deep Freeze programının Standart 6.5 sürümünü üzerinden indirmek için burayatıklayınız.

Programı resmi sitesi olan Faronics.com üzerinden indirmek için buraya tıklayınız.

… Program shareware / deneme sürüdür:

Ücretli bir yazılımın tanıtımı için kısıtlı bir süre kullanıma göre hazırlanmış ya da belirli özellikleri kaldırılmış yazılım türü. Bu tür yazılımları indirmek için ücret ödemezsiniz fakat çok önemli bazı özellikleri kısıtlı olabilir veyahut hiçbir özelliği kısıtlı olmayıp çok kısa bir süre kullanma imkanı tanıyabilir. Bu programların amacı programın tanıtımını yapıp, isteyenlerin satın almasını sağlamaktır.

UYARI: Deepfreeze programını sadece deneyimli kullanıcılara öneriyoruz, programı kullanmak ve kaldırmak deneyimli olmayan kullanıcılar için çok zor olabilir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar