Daha Dolgun Dudaklar İçin İpuçları

Yazar: sanalzade Tarih: 19 Aralık 2013

Evde kolayca uygulanabilecek doğal yöntemler ile dudakları daha dolgun göstermenin yollarını sizler için araştırdık.

Bütün kadınlar Angelina Jolie gibi mükemmel dolgun dudaklara sahip olmayı arzu eder. Zira, çokta zor, imkansız değil ama estetiğe başvurmadan güzellik bir başka olsa gerek. Aşağıda yer alan ipuçları belki köfte gibi dudaklara sahip olmanızı sağlamayacak ama dikkat çekmesini, dolgunlaşmasını sağlayacaktır.

İşte, dudakları daha dolgun hale getirmek için ipuçları…

İlk kural, günlük bakımımı ihmal etmemekten geçiyor. Zira, kuru ve çatlak dudaklar her zmaan olduğundan daha küçük ve ince görünür. Mümkün olduğunca, içeriğinde nemlendirme ve koruma özellikleri yer alan kremlerden kullanarak bakımını yapın.

Angelina Jolie

Yanı sıra, dudaklarınızdaki hücrelerin yenilenmesi için dudak peeling ürünlerindende faydalanabilirsiniz. Bu sayede dudaklarınızdaki hücreler yenilenir ve daha pürüzsüz görünüme kavuşur. Buda dudaklarınızın daha dolgun görünmesi demektir.

Daha Dolgun Dudaklar Doğal Yöntemler

Evde, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı toz şekeri 5-6 damla greyfurt suyu ile karıştırıp dudaklarınıza sürün ve 5-6 dakika kadar ovalayın.

Rujunuzu sürmeden evvel, pamuklu bir bezi ılık su ile ıslatıp dudaklarınızı ovuşturun yahut, yumuşak bir diş fırçası ile hafifçe zarar vermeden fırçalayın. Yapacağınız bu işlemler dudaklarınızdaki kan dolaşımınızı hızlandırır. Dolayısı ile ruj öncesi canlanmış ve pürüzlerden arınmış dudak hazır olmuş olur.

Ardından, taze naneyle dudaklarınızı ovalarsanız, naneye vereceği tepkime sonucu dudaklarınız kızaracak ve şişecektir. Zira, dudakları dolgunlaştırıcı rujların pek çoğu bu tepkime mantığından yola çıkarak geliştrilmiştir.

Tabi yöntemler bunlarlada sınırlı değil, küçük makyaj hileleri ilede dudakları dolgun göstermek mümkün.
Dudak çizgilerinizin dışına ten renginize yakın doğal renkte kalemde uygulayabilirsiniz. Bu işlem rujunuzla tamamen karışıp daha doğal bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca, unutmamalısınız ki ışıltılı ve parlak rujlar dudakları daha dolgun gösterir, eğer mat tonlarda rujlar tercih ediyorsanız mutlaka parlatıcı sürün. Ve tabi ki, dudak dolgunlaştırıcı özelliği bulunan rujları kullanın.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar