Dağınık Topuz Saç Modelleri 2013

Yazar: sanalzade Tarih: 16 Kasım 2012

En popüler saç stilleri arasında yer alan dağınık topuz saç modellerine göz atmaya ne dersiniz? İlham alınabilecek trend model topuzlu saç örneklerini galerimize ekledik. Topuz modelleri hangi yüz şekline uygundur, kimlere yakışır, kimlere yakışmaz tüm detaylar yazımızın devamında…

Dağınık Topuz Saç Modelleri

Topuzlu saç modelleri; bayanların günlük yaşantılarında en çok tercih ettiği saç tipidir. Kolay ve pratik bir biçimde fazla zaman harcamadan oluşturulması hemde estetik açıdan şık bir görünüm vermesi en büyük sebepler arasında…

Dağınık Topuz Saç Modelleri Resimleri | Foto Galeri

Peki topuz modelleri hangi yüz şekline daha çok yakışır? kimler tercih etmelidir?

Genel bakımdan topuz modelleri her kadına yakışır. Önemli olan konu saçta yapılacak hareketin yüzün neresini etkilediği. Sağ ve sol kısımlardan bakıldığında nasıl bir görünüm verdiğidir.

Örneğin burun kısmınız da kemerli bir yapı varsa, bunu kakül ile desteklemeniz gerekir. Burun çıkıntısını kakül ile dengeleyerek yandan hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Çenenizi daha içeri çekmek istiyorsanız eğer, başınızın tepe kısmında bir hacim oluşturabilirsiniz. Çene kısmınız küçük ise topuzun tepe noktasını basık şekle getirmelisiniz. Bu şekilde yaparsanız eğer daha uzun ve bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Bir kaç pratik bilgi daha eklemek gerekirse, topuz saç modeli yaparken ense kısmınıza bir kaç tutam saç düşürün veya bombeli bir yapı oluşturun. Bu size daha hoş bir görünüm vericektir. Bu bahsettiklerimizi örnek model olarak eklediğimiz 2013 Dağınık Topuz Saç Modelleri resimlerine göz attığınızda daha iyi anlayacaksınız.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar