Cyber-Warrior, hakaretlere sessiz kalmadı!

Yazar: sanalzade Tarih: 10 Kasım 2011

İslamın siber kalesi olan Cyber-Warrior Fransa’nın hakaretlerine sessiz kalmadı. Cyber Warrior Akıncılar grubu tarafından yapılan hacking operasyonu sonrası www.charliehebdo.fr adlı web sitesinin anasayfasını değiştirdi.

Hz. Muhammed’e Hakaret Eden Dergi CharlieHebdo Web Sitesi Hack Edilmesi ve Ropörtaj – AKINCILAR / Cyber-Warrior


 

CharlieHebdo Dergisinin Web sitesine bırakılan index resmi;

Fransa’da siyasi mizah dergisi Charlie Hebdo, Tunus’ta İslamcı Ennahda partisinin zaferini kutlama bahanesi ile Peygamber efendimiz Hz.Muhammed (SAV) e sözde basın özgürlüğü kisvesi altında hakaret etmesi sonucunda Cyber-Warrior.org bünyesinde bulunan, maddi manevi değerlerimize yapılan hakaret ve faaliyetlere gereken cevabı sanal alemde vermesi ile dünyaca bilinen AKINCILAR grubu derginin web sitesine mührünü vurmuştur.

AKINCILAR daha önceden de çeşitli yollarla dini ve milli duygulara karşı yapılan birçok ahlak dışı ve İslam dünyasını hedef alan saldırgan içerikli yayın yapan odaklarının sitelerine karşı yaptıkları sanal protestolarla gündeme gelmişti.
Türkiye ve dünya basınında geniş yer bulan bu hakaret ve sonucunda derginin hacklenmesi

Fransız basınında da dikkat çekmiş ve Le Monde Akıncılar grubunun saldırıyı yapan lideri ile röportaj gerçekleştirmiştir.

Yapılan röportajda;

“……….”www.charliehebdo.fr” isimli websitesi de hakaret sınırlarını aşarak dini değerlerimize hakaret ederek misyonumuz doğrultusunda hedefimiz haline gelmiştir. Peygamberimize yapılan saygısızlıktan dolayı ilgili sitenin anasayfasına en kısa zamanda protesto metnimizi yerleştirmeyi başardık.

AKINCILAR grubu olarak bu yaptığımız ilk saldırı değildir. Daha önceden de bu şekilde dini değerlerimizi hedef alan birçok web sitesi aynı şekilde hacklenmiştir…..”

Akıncılar grubunun faaliyetlerine yer verilen röportajda, hiçbir siteye rastgele nedenlerle saldırı yapıldığının düşünülemeyeceği, yapılan eylemlerde veritabanlarına zarar verici bir eylemden kaçınıldığı websitelerin anasayfalarına bir protesto metni yerleştirmekten daha ileri gidilmediği belirtildi.

Bununla birlikte Güvenlik Platformu olarak ,amaçsız olarak masum sitelerin tahrif edilmesi ve diğer kötü niyetli yaklaşarak yapılan hack eylemlerini de tasvip etmedikleri de yer aldı.

Röportajın devamında;

Hiçbir zaman başka dinlere ait değerlere de saldırı yapmayı düşünülmediği, inancımızda başka dinlere de saygı göstermek gerektiği önemle vurgulandığı söylendi ve biz kutsal değerlerimize yapılan saygısızlıklara olan öfkelerinin ilgili websitesinin anasayfasından belirtmeyi her zaman haklı bir tepki olarak gördüklerinden de bahsedildi.

Zone kayıtları :

http://www.zone-h.org/mirror/id/15739759

http://www.zone-h.org/archive/notifier=AKINCILAR

http://turk-h.org/defacement/list/filter/attacker/AKINCILAR

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar