Counter Strike Mouse Tavsiyeleri

Yazar: sanalzade Tarih: 20 Nisan 2012

Cs Mouse Tavsiyeleri

Merhaba arkadaşlar, son zamanların en popüler online oyunlarından olan counter strike ‘da kullanılan oyun ekipmanları counter-strike tutkunları için her zaman büyük önem taşır.

Özelliklede bu oyunu sürekli oynayan ve tutkunu olan kişiler, sistem gereksinimleri bakımından sağlam bir bilgisayar, hızlı bir internet bağlantısı, kulaklık, klavye, mouse ve mouse pad gibi ekipman seçimlerinde karar vermekte zorlanırlar.

Uzunca bir dönem counter strike oynamış ve 15 ‘e yakın mouse değiştirmiş birisi olarak sizlere Counter Strike oyununda mouse tavsiyelerinde bulunmak istiyorum.

Counter Strike ‘da Mouse Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Öncelikle alacağınız mouse ‘nin elinize tam oturması gerekiyor. Sakın benim gibi özellikleri bakımından güçlü bir mouse diyerek satın alıp sonra eve gelince pişman olmayın. Aldığınız mouse ‘nin kesinlikle elinize tam oturması gereklidir. Alışırım bişey olmaz demeyin! Elinize tam oturmayan bir mouse oyunda her zaman performans düşüklüğü yaratır.

Almayı düşündüğünüz mouse kablolu yada kablosuz olabilir. Benim size tavsiyem kablolu bir mouse almanızdır. Zira kablosuz mouse ile oyunun tam ortasında şarzınız bitebilir :) sonra sap gibi kalırsınız.

Lazer Mouse mi ? Optik Mouse mi ?

Dünyanın en iyi counter strike oyuncularına baktığımızda, kimileri optik, kimileri lazer mouse kullanmaktadır. Bu konuda kimileri lazer al bak Ahmetttt şu playerda lazer kullanıyor, hasannn lan şu optik kullaniyo optik al hee.. gibi durumlarda kafanız karışmasın siz dünyaca ünlü playerlara bakmayın onlar reklam amaçlı mouse kullanırlar.

Bana sorarsanız optik ve lazer hiç farketmez. Kafanıza göre yazı tura atın gitsin :)

Counter Strike Mouse Özellikleri Nasıl Olmalı ?

Çözünürlüğü bakımından 1000-2000 DPI arasındaki mouseler counter strike için uygun olanlarıdır. Örneğin ben 800dpi ‘de kullanıyorum mouselerimi ve sizede 800dpi olarak kullanmanızı öneririm. Tutupta çözünürlüğü 3000 diyerek 3000 olan iyidir şeklinde mouse almanızı önermem ne gereği varki ? 3000 dpi ‘de cs oynayamazsınız bile aşırı derecede hassas olur aim almanız zorlaşır.

Kademeli olarak DPI (600-800-1200-1600-2000) şeklinde ayarlanabilen mouse ‘leri tercih etmenizi öneririm. Gün aşırı 600 ‘den başlar 800-1200 şeklinde ilerlersiniz.

Mouse ‘nin kablo kalınlığı, tepkime süresi vb. özellikleri bakımından güçlü bir mouse performansınızı her zaman yükseltecektir.

Peki hangi mouse ‘yi almalıyım ?

Yukarıda sizlere kendi görüşlerimi dile getirdim, şunu alın veya bunu alın demek biraz saçma olucaktır. 10 TL ile 300 – 500 TL arasında değişen mouse fiyatları var. Bu durumda bütçenize göre mouse almanızda daha iyi olacaktır.

Bir sonraki yazımda sizlere Counter Strike Mouse Tavsiyelerine istinaden kapsamlı bir analiz yaparak özellikleri ve fiyatları dahil olmak üzere mouse leri listeleyeceğim.

(S.Selimoğlu)

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar