Counter Strike Mouse Fix

Yazar: sanalzade Tarih: 27 Aralık 2011

Half-Life’in en popüler modifikasyonu olan Counter-Strike oyununu neredeyse bilmeyen yoktur. Özellikle son dönemlerde online oyunlar arasında zirvede olan counter (cs) ‘da rakiplerinize karşı sağlam bir mücadele vermeniz için bazı ayarların (cfg) yapıldığından bahsetmiştik…

Counter Strike hemen hemen her bilgisayarda oynanabilecek bir oyun türüdür. Aşırı derecede sistem özelliği gerektirmez.  Ancak online olarak oynanıldığında mutlaka internet bağlantı hızınızın iyi olması gerekmektedir. Özellikleri bakımından güçlü bir  mouse, ekran kartı ve ses kartı size performans bakımından fayda sağlayacaktır.

Tabi ki bu imkanlarınız dahilinde olan bi durum. Mutlaka gidip yeni nesil bir bilgisayar alın yoksa bu oyunda başarılı olamazsınız diye bir kural yok.

Performans yükseltme amacı ile özellikle profesyonel oyuncular tarafından kullanılan mouse fix yönteminden bahsetmek istiyorum.

Mouse fix nedir?

Mouse fix regedit dosyasıdır. Yani işletim sisteminizdeki mouse ayarlarını değiştirebileceğiniz bir dosyadır. Genelde mouse fix isimli regedit dosyası çeşitli oyun forumlardan indirilerek mouse ayarlarının yapıldığı bir işlemdir.  Kısaca özetlersek, işletim sistemindeki  mouse hızlandırmasını kapatarak, mouse hızını sabitleyen ve aim (hedef) almayı kolaylaştıran bir yöntem diyebilirim.

Size mouse fix isimli regedit dosyasını bilgisayarınıza indirmenize gerek kalmadan yapabileceğiniz kücük bir işlem ile aynı sonucu alacağınız bir yöntemini belirticem ;

Masaüstünüze gidin ve CS kısayol simgesine sağ tıklayın, Özellikler‘e girin.

Hedef bölümünü bulun ve sonuna aşağıdaki satırı ekleyin.

-noforcemparms -noforcemaccel -noforcemspd

Ardından Tamam butonuna basın.

Bu yöntem bir çok profesyonel oyuncu tarafından kullanılmaktadır. Hatta ünlü counter strike oyuncuları örneğin sk-gaming ’deki oyuncular, profillerine girdiğinizde mouse ayarları kısmında yukarıdaki işlemi tavsiye ettiklerini görebilirsiniz.

Ancak  ucuz ve kalitesiz bir mouse’unuz varsa, sorun çıkabilir. İşte bu sebepten mouse fix yöntemini size bahsettiğim gibi yapmanızda fayda var eğer aksi bir durum oluşurda performansınız düşer ise yaptığınız uygulamayı tekrar geri alarak düzeltebilirsiniz. Mouse fix indirip regedit dosyası yükleyerek bu işlemi yaparsanız geri döndürmek için bu seferde defualt-mouse indirmeniz gerekebilir veya bilgisayarınızda sorunlar oluşabilir.

İyi oyunlar dileriz :)

Etiketler
Yorumlar

8 Yorum Yapılmış!

Kerem ARAT

Ara 28, 2011

Bir ara tutkusuydum bu counter’ın :) güzel paylaşım olmuş , teşekkürler..

Cevapla

agumrah

Ara 28, 2011

liseye giderken bomba bir oyund halen aynı şekilde tiryakileri mevcut her halde

Cevapla

aLi

Ara 28, 2011

Küçükken okuldan kaçıp kaçıp internet cafelerde oynardık. Artık eskisi kadar oynamasam da şu an hâla deli gibi oynayanlar olduğuna eminim. Bu yazı da onlar için faydalı olacaktır kesin :)

Cevapla

androidsistem

Ara 28, 2011

gerçekten işe yarıyorsa denemek isterim.

Cevapla

Kerem Zor

Ara 28, 2011

tam bir cs bağımlısıyım :) ve bunu hemen denicem teşekkürler.

Cevapla

Kişisel Blog

Ara 29, 2011

Özledim ya cs oynamayı.Neredeyse 5-6 aydır oynamıyorum.Resmi görünce hüzünlendim :D

Cevapla

can atasever

Ara 29, 2011

Şu sömestr bi gelsin de online CS’ye tekrar başlayayım :)

Cevapla

lefiero

Ara 29, 2011

aaah aaah obizamanlar okul çıkışlarının favori oyunuydu

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar