Çocuk Yüz Boyama Örnekleri

Yazar: sanalzade Tarih: 9 Nisan 2013

Yüz boyama, çeşitli figür ve şekiller örnek alınarak yüzyıllardır süregelip günümüze kadar gelmiştir. Bahar ve yaz aylarına doğru çocuklar için okul öncesi etkinliklerde, doğum günleri ve eğlenceli organizasyonlarda hem onları eğlendiren hemde hayal gücü, sanatsal duyarlılık, estetik duygusu ve zihinsel becerilerini arttırmaya yönelik katkıları olan bir aktivitedir.

Çocuklar için Yüz Boyama Örnekleri

Çocuklarda yüz boyama ve benzeri eğlence dolu aktiviteler bir nevi eğitim olarak görülebilir. Bu hem onların hoşuna gider, aynı zamanda diğer yüzü boyalı arkadaşlarıyla kaynaşmayı, diyalog kurmayı, düşünme becerilerinin ortaya çıkmasına katkı sağlar. Öğrenmede aktif rol oynamalarına yardımcı olup, iş birliği ve grup çalışması bilincini geliştirir.

Çocuk Yüz Boyama Videosu

Yüz boyamada kız çocukları daha çok, kalpli, çiçekli, kelebekli, uğur böcekli ve yıldızlı figür ve şekilleri severken. Erkek çocukları ise örümcek adam, yunus, örümcek ağı, bıyık, sakal ve çeşitli köpek balığı gibi havran şekilleri pek sever. Gülen suratlı yüz boyamalarda onlar için çok eğlenceli ve komiktir. Hemen aşağıdan benzer yüz boyama örneklerine yakından göz atıp inceleyebilirsiniz.

Yüz Boyama Örnekleri

Eğer evde yüz boyama yapacaksanız kullanacağınız malzemelerin, kuruma yapmayan, kolay sürülüp silinebilen ve leke bırakmayan kaliteli ürünler olduğundan emin olun. Sağlığa zararlı yüz boyaları ve yüz kalemlerden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar