Cilt Sıkılaşmasına Yardımcı Olan Besinler

Yazar: sanalzade Tarih: 29 Mayıs 2014

Cilt sıkılaşmasına yardımcı olan gıdalar nelerdir? Hangi sebze ve meyveler cildi sıkışlaştırır ve güzellik katar? detaylar sayfamızda sizlerle.

Cildin bütünlüğünü ve yenilenmesini sağlayan A vitamini, cildin sıkılaşması ve parlak görünmesini sağlayan en önemli vitaminlerin başında gelir. Keçi sütü, inek sütü, peynir, yoğurt, balık türleri ve et türleri gibi hayvansal gıdalar ile birlikte brokoli, greyfurt, maydanoz, kayısı ve nane gibi bitkisel gıdalar A vitamini yönünden en zengin besinlerdir.

A vitaminiyle birlikte E ve C vitaminleri ölü hücrelerin vücuttan atılmasını sağlayarak cildi sıkılaştırır ve canlı görünmesine yardımcı olur. Cildin kolojen yapısının oluşmasına yardımcı olan bu vitaminler aynı zamanda genç ve sağlıklı bir cilt yapısınında önünü açar.

Böğürtlen, yaban mersini, nar ve limon antioksidan içeriği en yüksek olan meyvelerle birlikte kırmızı ve turuncu renkli sebzeler hem vücuda direnç sağlar hemde cildin yenilenmesini kolaylaştırır.

cilt sıkılaşması için meyve

Kuşburnu, limon ve kivi en zengin C vitamini kaynağıdır. Cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri kozmetik ürünler yerine öncelikle besinlerden sağlamalı daha sonra ekstra bakım ürünleri kullanmalısınız. Cildinizin sıkılaşması için sadece bakım ürünleri kullanmak ve bu ürünlerin mucize yaratmasını beklemek istenilen etkiyi göstermeyeceğinden büyük hayal kırıklığı yaşatacaktır.

Cilt diyeti de uygulayarak cildinizi daha canlı, sağlıklı ve parlak görünmesini kolaylaştırabilirsiniz. Bunun için mevsim meyveleri ve sebzelerinin tüketmek, gün içerisinde tüketeceğiniz porsiyonların büyüklüğüne dikkat etmek, alacağınız vitamin oranını dengelemek ve ihtiyacınız olan vitaminlerin alınması açısından oldukça yararlı olacaktır.

Özellikle yaza girerken cildinizin sağlıklı, bakımlı ve sıkı bir görünümde olmasını istiyorsanız, kullandığınız ürünlerle birlikte günlük yaşantınıza da dikkat etmelisiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar