Cilt Kırışıklıkları – Öneriler

Yazar: sanalzade Tarih: 19 Aralık 2012

Kırışıklık ilerleyen zaman içinde derinin alt ve üst tabakasında çizgilerin ortaya çıkmasıyla oluşur. Yaş ilerledikçe bu çizgiler daha belirginleşir. Haliyle bu çizgiler kadın –erkek pek çok kişinin kabusu olmaya başlar ve onlardan kurtulmak isterler.

Cilt Kırışıklıkları

Ancak kırışıklık ufak bir hamlede kurtulabileceğiniz, sihirli bir dokunuşla yok edeceğiniz bir sorun değil. Kırışıklık zamanla birikir ve gitmesi içinde zamana gerek vardır.

Kırışıklığın oluşmasına sebeplerden biri yüz mimiklerimizdir. Güneş ışınları, sigara ve alkol kullanımı, stres, yer çekimi ,travmalar, yara izi bırakan cilt hastalıkları gibi pek çok neden daha sayılabilir kırışıkların oluşması için. Kırışıklık olgusu kadın ve erkek bütün cinsiyet gruplarında aynı oranda görülebilir. Yani kadınlar ya da erkekler daha çok kırışır demek mümkün değildir.

Cilt Kırışıkları

Cilt Kırışıklarına Karşı Alınması Gereken Önlemler

Verilen sebeplere bağlı olarak her insanda görülebilir. Ancak cilt kırışıklıklarını her zaman daha çok sorun haline getiren ve onları görmekten mutsuz olan cins kadınlardır. Kadınlar ciltlerinde oluşan bu kırışıklıkları asla görmek istemeseler de kırışıklığın nasıl önlenebileceği hakkında çok fikir sahibi değildirler.

Cilt kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Eğer siz bayanlar ve baylar kırışıklıklarınızı önlemek istiyorsanız öncelikle güneşte çok fazla kalmaktan kaçınmalısınız. Bütün çarelerden önce, en iyi çare olan, rahat, sakin ve mutlu bir hayat tarzını seçip olan biten her şeye iyimser yaklaşmalıyız. Yani stresi hayatımızdan söküp atmalıyız. Sigara ve alkolden kaçınmalı, yaşımıza göre düzenli uyumalıyız. Cildin ve bütün vücudun en büyük dostu olan yaşam kaynağımız suyu günde en az 2 litre tüketmeliyiz. Hazır gıdalardan, kızartmalardan kaçarak sebze ve meyveye yönelin. Kola, kahve gibi içecekleri çok az tüketin. Egzersizleri, düzenli sporu asla ihmal etmeyin. Özellikle her gün cildinizi doğru ürünlerle temizleyin. Doğal maskeler, cildinize uygun tonikler ve nemlendiriciler kullanın. Yüzünüzde makyaj varken onu temizlemeden asla uyumayın .

Yukarıda belirtilen önerilerin gençlikten başlayarak yapılması daha çok tavsiye edilir ve daha çok etkili olur. Ancak hiçbir şey için geç değildir. Kaç yaşına gelirseniz gelin yaşamınızı düzene sokmanız ve stresten uzak kalmanız güzelliğinize güzellik katacaktır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar