Çillerden Kurtulmak İçin Ev Yapımı Maskeler

Yazar: sanalzade Tarih: 16 Nisan 2014

Çilleriniz sizi rahatsız mı ediyor? Dert Etmeyin! Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal karışım çil gideri maskelerle çilleri azaltabilir, hatta tamamen kurtulabilirsiniz.

Çoğunlukla beyaz tenli, sarışın veya kızıl saçlılarda görülen çiller, cildin güneşe maruz kalması sonucu oluşan ufak lekelerdir. Lazer tedavisi, kriyoterapi (dondurarak tedavi), hydroquinone gibi tıbbı çözümlere başvurularak çiller giderebilir ancak tek çözüm yöntemi bununda sınırla değildir.

Çillerden kurtulmak için tamamen doğal ve ekonomik alternatif tedavi yöntemi olan bitkisel karşışımları tercih edebilirsiniz.

Ev Yapımı Çil Giderici Sütlü Maske (kür) Tarifi

1 çay bardağı çiğ sütün içine 1 adet salatalık doğrayın. 2 saat kadar bekledikten sonra sütün içindeki salatalıkları tülbent yardımıyla sıkıp suyunun sütle karışmasını sağlayın. Elde ettiğiniz karşımı çillerinizin üzerine masaj yaparak sürün. Yarım saat kadar yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü gül suyuyla bir güzel temizleyin.

Çillerden Kurtulmak İçin Ev Yapımı Maskeler

Maskeden verim alabilmek için 15 gün boyunca günde 2 defa uygulamanız gerekiyor. Sabırlı şekilde tatbik ettiğiniz taktirde yüzünüz yada vücudunuzdaki çillerin gider azaldıklarını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Çil Giderici Maydonoz Maskesi

Bir miktar maydonuzu sıkıp suyunu çıkarın. İçine aynı miktarda limon ve portakal suyunu ilave edip karıştırın. Yatmadan önce çilli bölgeye masaj yaparak yedirin. Bir süre bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskede gideri gibi periyodik olarak uygulandığı takdirde iyi sonuçlar verecektir. Hiç vaktim yok maskeyle uğraşamam diyorsanız sadece limon suyunu cildinizede sürebilirsiniz. Süre uzar ama limon suyu lekeleri gidermede etkilidir.

Not: Çiller çoğunlukla güneşin bol olduğu ilkbahar ve yaz aylarında nüksederler. Cildinizi ültraviyole güneş ışınlarından korumak için bakım kremleri kullanmayı eksik etmeyin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar