Cildinizi Doğal Yollarla Nemlendirin

Yazar: sanalzade Tarih: 12 Kasım 2012

Kadınların en çok düşkün olduğu alan olan kozmetik dünyasında yok yok! Binlerce marka, binlerce ürün, binlerce çeşit ve hatta bu çeşitlerin kendi içinde binlerce farklı yan ürünlere ayrılması ile kozmetik dünyası büyük bir market haline gelmiş durumda.

Örneğin, cildiniz için nemlendirici krem bakmak istediğinizde karşınıza farklı markaların el yakan fiyatları ile sayısız ürün seçeneği çıkacaktır; su bazlı nemlendiriciler, stres karşıtı nemlendiriciler, besleyici ve onarıcı nemlendiriciler, rahatlatıcı kremler ve daha nicesi. Peki isimleri tüm dünya tarafından bilinen bu markaların ürünleri cildimiz için ne derece faydalı? Veya cildinizin ihtiyacı olan nemliliği ne derecede en önemlisi NASIL karşılıyor?

Bunca ürün çeşitliliği arasında, ilginçtir ki; kadınların çoğu hala kendileri için doğru kremi aramaktadır. Neden mi? Ürünlerin bazıları cildini tahriş etmiş, bazısı cildini daha çok kurutmuş veya cildini ihtiyaçtan fazla nemlendirdiği için sivilce oluşumunu tetiklemiştir. Sadece bunun için bile büyük markaların iddialı ürünlerine ciddi paralar vermek peki ne derece doğru?

Üstelik ürünün içeriğindekileri tam olarak bilmememize rağmen?

Cilt Bakımı Doğal Nemlendirme

Cilt Bakımı Doğal Nemlendirme

ABD Ulusal Mesleki Güvenlik ve Sağlık Enstitüsünün yaptığı bir araştırmaya göre kozmetiklerde, 800′den fazla zararlı kimyevi madde bulunduğunu ortaya çıkardı. Kozmetiklerde kullanılan 2 bin 983 kimyevi madde üzerinde yapılan araştırma sonucunda, bunların 884′ünün toksik (zehirli) olduğu belirlendi. Bu maddelerden 774′ünün yüksek derecede zehirlenmelere, 146′sının tümörlere, 218′inin üreme bozukluğuna, 314′ünün mutasyona ve 376′sının deri ve göz rahatsızlıklarına sebep olduğu açıklandı.

Peki, gerçekten tüm bu tehlikeye değer mi?

DIY (Do it yourself=Kendin yap) çalışmalarının popüler olmaya başladığı bu günlerde para harcamadan cildinizi en sağlıklı şekilde nemlendirmek için gelin nemlendirici kreminizi hazırlayalım.

İhtiyacınız olanlar: Evigen E Vitamini kapsülü, Bepanthen Plus ve karışımı koyabileceğiniz bir krem kabı. Güneş ve çevre kirliliği gibi sebeplerle oluşan serbest radikallerin ortaya çıkardığı problemleri önlemesi ve tedavi etmesi açısından cilt için önem taşıyan E vitamini ihtiyacınızı eczanelerden uygun fiyata alabileceğiniz Evigen ampuller ile karşılayabilirsiniz.

Bepanthen Plus’ın da cilt üzerine büyük etkileri olduğu bilinmekte. Bir kabın içine Bepanthen Plus’ı boşaltın ve içine 2 adet Evigen ampul kırın. Karışımı metal bir kaşıkla iyice karıştırın. İşte sadece bu kadar. Özellikle hücre yenilenmesinin gerçekleştiği uyku saatlerinizde gece yatmadan önce bu karışımı yüzünüze sürebilirsiniz. Etkisini kullandığınız an fark edeceksiniz.

Güzel ve sağlıklı günler dileği ile!

(Gülşah)

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar