Çikolatalı Dondurma Tarifi

Yazar: sanalzade Tarih: 25 Haziran 2012

Evde yapımı son derece basit çikolatalı dondurma tarifi ile karşınızdayız sevgili ziyaretcilerimiz. Evinizde kolaylıkla sizlerde bu çikolatanın dondurma ile serinletici lezzeti yaşayabileceksiniz.

Çikolatalı Dondurma Tarifi

Hangimiz çikolataya hayır diyebiliyoruz? Ya bide çikolatalı dondurma olsa hiç fena olmaz dimi? O zaman buyrun hep birlikte çikolatalı dondurma nasıl yapılır öğrenelim. Hemen aşağıdan çikolatılı dondurma için malzemelerinizi hazırlayın ve şu yaz sıcaklarında hem serinleyin hemde çikolatanın dayanılmaz lezzetini yaşayın…

Çikolatalı Dondurma

Çikolatalı Dondurma Tarifi

Çikolatalı dondurmanın hazırlanışında öncelikle sütü tencereye alın ve yirmi dakika süre ile kaynatın. Daha sonra üzerine şeker ve sahleb ilave ederek 10 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra içine, damla çikolatanın yarısını ve kremayı koyun ve yine 10 dakika kaynatın.

Kaynama işleminin ardından ocaktan alın ve soğutmaya bırakın, cam bir kaseye alarak ve derin dondurucuya koymalısınız. 20 dakika sonra çıkartın ve damla çikolataları üzerine ekleyin, daha sonra yine dondurucuya koyun ertesi gün, servise sunabiliriz.

Afiyet olsun.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar