Çikolata İle Cilt Bakımı, Çikolata Maskesi

Yazar: sanalzade Tarih: 26 Haziran 2013

Çikolata ile cildinizi güzelleştirmeye ne dersiniz?

Cilt bakımları için artık kozmetik ürünleri yerine doğal yöntemlerde tercihler arasında. Böylece daha az kimyasal kullanarak daha etkili ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkmış oluyor. Evde uygulanabilir kolay ve pahalı olmaması da bütçeleri zorlamıyor.

Her kadının uygulayabileceği yöntemler olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Oldukça iyi sonuç alan örnekler de olduğu için güvenle uygulanabilmektedir. İşte onlar arasında cilt bakımı için günümüzde oldukça yaygın olan kullanımlardan birisi de çikolatalardır.

 

Çikolata Maskesi

Çikolata Maskesinin Hazırlanışı

Bitter çikolatayı çok az hafif zeytin yağı ile birlikte buharda eritip çikolata maskesini hazır hale getirebilirsiniz. Alternatif olarak; yarım bardak kakao, bir çorba kaşığı süt kreması ve bir tatlı kaşığı balı karıştırıp da maske elde edebilirsiniz. Eğer isterseniz içine 1 2 damla badem yağıda ilave edebilirsiniz.

Çikolata Maskesi Nasıl Sürülür?

Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze yada cildinizde uygulamak istediğiniz yere sürüp 15 dakika kadar bekletin. Ardında ılık su ile yıkayıp durulayın.

İyi bir çikolata olması da oldukça önemlidir. Ne kadar iyi ve kaliteli bir çikolata olursa etkisi o kadar fazla ve kalıcı olmaktadır. Çikolata içindeki kakao cildi yumuşatmakta ve cildin nem ihtiyacını karşılamaktadır. İnce kırışıklıklar ise çikolata ile yok olabilmektedir.

Günümüzde kozmetik ürünlerinin birçoğunda artık çikolata kullanılmaktadır. Fakat yine de çikolatayı ciltte doğal yöntemlerle kullanmak her zaman daha fazla yarar sağlamaktadır.

Çikolata aynı zamanda ciltte terapi etkisi yaratmaktadır. Ciltte çikolata masajı yapılması, cildi rahatlatmakta ve gevşetmektedir. Fakat çikolatanın da fazlası her şeyde olduğu gibi zarar verebilmektedir. Bu yüzden çikolata oranı iyi ayarlamak gerekir. Aşırı kullanılması ciltte alerjik sorunlara neden olabilir ve böylece yararı yerine zararı dokunmuş olur.

Bütün bu olaylarda kakao ya da çikolata seçimi oldukça önemlidir. Ya saf kakao kullanılmalı ya da çikolata yağı tercih edilmelidir. Nadir bulunan siyah çikolata da kullanılabilir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar