Cfg indir

Yazar: sanalzade Tarih: 2 Mart 2012

Daha önceki yazılarımızda en popüler online oyunlar arasında yer alan  Counter Strike ve Cfg hakkında bir yazı yayınlamıştık.

Cfg nedir? ne değildir? cfg nasıl düzenlenir ? gibi konulara değinmiştik. Bu yazımızda ise en iyi cs oyuncularının tercih ettiği cfg ‘lerden bahsedeceğiz.

Öncelikle Counter Strike Cfg kirliliğinden bahsetmek istiyoruz…

Çeşitli arama motorlarına  cfg indir, cs 1.6 aim cfg indir, cs 1.6 cfg indir, cs 1.5 cfg indir, cfg download, king cfg indir, aim cfg indir, counter strike cfg indir, cfg indir gezginler gibi terimler yazılarak bir sürü değişik isimlerde kral cfg, aim cfg, bilmem ne cfg ‘ leri oluşturulmuş.

Oluşturulan bu cfg leri indirmeye kalktığınızda ya kırık linkler mevcut yada indirdiğiniz cfg abuk subuk aynı kodların defalarca geçtiği cfg ‘den öte herşeye benzeyen şeyler ortaya çıkarılmış. Hatta cfg indir en kral cfg burda, bu cfg ile kral siz olacaksınız her attığınız %100 aim gibi açıklamalarla cfg ler oluşturulmuş.

İşin komik tarafı bu tür açıklamalar belirtilen sitelere girdiğinizde açıklamanın oldugu ancak indirme link ‘inin olmadığına dahi rastladık..  (bu sözlerimiz amacı dışına çıkmış çöp siteler için geçerlidir. Lütfen kimse üzerine alınmasın)

Bu cfg kirliliği üzerine bizde genel olarak en çok kullanılan counter strike cfg ‘lerini bir araya toparladık. Aşağıdaki link aracılığı ile toplu bir şekilde counter strike cfg lerini indirebilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Toplu bir şekilde indireceğiniz cs cfg ‘lerinin içinde gereksiz ve lüzumsuz abuk subuk kodlar yoktur. Güvenle indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Cfg indirdim veya düzenledim ama nasıl aktif edicem, nasıl çalıştırıcam ? 

Son derece basit 2 yöntemden bahsedelim…

1. Yöntem : Counter strike oyununun yüklü bulunduğu klasöre girerek (genelde c: sürücüsü içerisinde bulunan program files ‘de  counter strike isminli klasördür) valve dizinine giriceksiniz ve oluşturduğunuz yada indirdiğiniz cfg yi aklınızda kalıcak şekilde yeniden isimlendirerek valve klasörüne atıcaksınız. Counter Strike oyununa girdikten sonra oyun konsolunu açıp (oyun içi komutların yazıldığı console, bunun detaylarına inmeye gerek yok sanırım herkez bilir diyip geçiyorum) exec cfgismi.cfg şeklinde yazdığınız anda aktif olucaktır. Örnek vericek olursak exec sanalzade.cfg 

2. Yöntem: Counter strike temel ayar olarak config.cfg yi otomatik olarak tanır, eğer siz direk olarak valve klasöründe config.cfg de düzenlemeler yaparsanız exec cfgismi.cfg şeklinde her seferinde çalıştırmanıza gerek kalmaz ve en basit yöntemdir. Yanlız sağ tuş yapıp şalt okunur yapmanızı tavsiye ediyorum çünkü bazı online counter server larında confiğiniz server in gönderdiği komutlar ile değişim gösterebilir. En temizi config üzerinde sağ tuş ile şalt okunur yapmaktır.

Etiketler
Yorumlar

5 Yorum Yapılmış!

Bilgi Blogu

Mar 03, 2012

evde deniyeceğim bakalım güzel mi :)

Cevapla

yusuf aras

Nis 24, 2012

çok kral cfg ler arkadaslar özellikle aim almanızı kolaylaştırıyor bunlar. benım gibi acemi çaylağın işine yaradıyda bu cfgler sizinde işinize yarar.

deneyin görün

Cevapla

muhammet toysal

May 08, 2012

güzel mi ßakalım ewde ßakacam :)

Cevapla

adem karadogan

Eyl 06, 2012

en iyisi hangısı? hs almayı kolaylastıran mesela?

Cevapla

umut yaşar gökmen

Kas 01, 2013

varya koyuyse yada acılmassa bu sıteyı sıkayet etcem bakın :(

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar