Bu Facebook uygulamasından uzak durun

Yazar: sanalzade Tarih: 15 Aralık 2011

Facebook’ta güvenilir olmayan uygulamaların sayısı hızla artıyor. Son günlerde kullanıcıların birbirine gönderdiği “Takvimime” uygulaması, kullanıcıların kişisel bilgilerini çalıyor ve daha şimdiden Türkiye’den 2.8 milyon kullanıcı bu uygulamayı hesabına indirdi.

Facebook’un desteklemediği Takvimime isimli bu uygulama, prensipte kullanıcıların arkadaş listesindeki kişilerin doğum günlerini girmenizi istiyor ve bu şekilde size bir takvim oluşturmanıza yardımcı oluyor. Ancak tüm bunları yapabilmek için önce uygulamaya “izin” vermeniz gerekiyor. Gerekli izni sizden alan uygulama ise tüm kişisel bilgilerinize erişim hakkını eline alıyor.

Bu uygulamaya üye olduğunuzda arkadaş listenizdekiler de otomatik olarak sizden bu uygulamayla bağlantılı davet alıyor ve bu konuda dikkatli davranmayan kullanıcılar uygulamaya yetki vererek bu sahte uygulamanın yaygınlaşmasına sebebiyet veriyor. (milliyet)

Milletin yukarida verdiği bu habere göre Takvimime  uygulaması epeyce kişi tarafından kabul edilmiş..

Pekı Takvimime uygulamasını nasıl kaldırabilirim ?  Takvimime uygulamasını nasıl iptal edebilirim ? Takvimime uygulamasından nasıl kurtulabilirim ?

Cevabı çok basit…

https://www.facebook.com/settings  adresi yanı hesap ayarlarınızın bulundugu bölüme gelin…

Hemen sol kısımda uygulamalar sekmesini tıklayın ve.. direk olarak kaldırın..

Yahut direk olarak tarayıcınıza….

https://www.facebook.com/settings?tab=applications  yazın ve yine aynı sekilde uygulamayı kaldırın..

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar