Boyu Uzun Gösteren Kıyafetler

Yazar: sanalzade Tarih: 7 Mart 2013

Hangi kıyafetler boyu daha uzun gösterir? Kısa boylu hanımlar uzun görünmek için hangi ayakkabıları tercih edebilir? Uzun görünmek için pantolon ve etek seçimleri nasıl olmalı, en ideal renkler ve kombin önerileri ipuçları ile yazımızın devamında…

Boyu Uzun Göstermenin Yolları

Kıyafet ve aksesuarlarınızı seçerken göz önünde bulunduracağınız bazı hususlar boyunuzu olduğundan uzun gösterecektir. Tıpkı kilolu halleri gizleyen elbiseler gibi. Uygun parçaları bir araya getirdiğinizde üstesinden gelemiyeceğiniz hiç bir şey yok. Örnek bir görsel ve önerilerimiz sizlerle….

Uzun Boylu Görünmenin Yolları.

Mümkün olduğunca tek renkli kıyafet kombinasyonlarına yönelin, eğer mümkünse hem alt hemde üst kıyafetleriniz birbirine yakın tonlarda olsun, bu sizi hem zarıf hemde uzun boylu gösterecektir. Koyu tonlar her zaman kurtarıcıdır altını çizerek belirtiyoruz.

Yeni alternatif: gizli topuklar.
Bildiğiniz üzere, topuklu ayakkabılar boyu uzun göstermenin en ideal yollarından, ama şart değil, artık hem moda hemde trend olan düz ayakkabı görünümlü gizli topuk ayakkabılarda mevcut, babet ve loaferlar gibi. Örneğin, bu tarz ayakkabılarınızı düz siyah elbiselerinizle yada dar pantolonlarla kombin yapabilirsiniz. Hatta mini şortlar ile kombinleyip gece davetlerine bile katılabilirsiniz. Hem gizli hemde boylar uzun :) hiçte fena olmaz sanırım. Bu arada bacak boyunu kısa gösteren bilekten bağlamalı ayakkabılardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

boyu uzun gösteren kıyafetler

Beden Ölçülerine Dikkat Edin.
U yada V yaka üst giyimler, yüksek belli etek ve pantolonlar boyu uzun gösteren kıyafetlerden, tarz olarak ispanyol paça pantolonlar iyi bir seçim olacaktır. Bunu mutlaka deneyin farkı göreceksiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer bir husus, giysilerinizin beden ölçülerinize uygun olması, bol duran giysilerlerden uzak durun. Ayrıca, çizgili kıyafet tercih edecekseniz eğer dikine çizgili modellere yönelin, yatay çizgili olan giysileri sizi hem kilolu hemde kısa gösterir. Diz altı kapriler yada diz altı eteklerden kesinlikle uzak durun. Bunu da eklemiş olalım.

Büyük boy çantalar yasak, küçük formlarda aksesuarlar, ince kemerler…
Büyük boy çanta ve aksesuarlardan uzak durup daha küçük formlara yönelmek gerekiyor. Kombinasyonlarınızda kemer kullanıyorsanız eğer kesinlikle ince kemerlere yönelin ve kemerleri hafif bel üstünden bağlayın. Ek olarak uzun küpe ve kolyeler boyunuzu uzun gösterebilecek ince ayrıntılardandır.

Etiketler
Yorumlar

2 Yorum Yapılmış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar