Bohem Tarzı Dekorasyon

Yazar: sanalzade Tarih: 27 Temmuz 2014

Bohem stilini evinize yansıtmaya ne dersiniz? İlham veren ayrıntılarıyla birlikte bohem tarzı dekorasyon örnekleri foto galerimizde sizlerle.

Terim olarak yarınını düşünmüyormuş gibi kuralsız bir yaşam, anın keyfini çıkarma, özgür ruhlu olan ama sanata özen gösteren anlama gelen bohem, 60′lı yıllarda bir yaşam tarzı olarak benimsenmiş ve zamanla modanın her alanına yayılmış.

Son yıllar da dekorasyonu da etkisi altına alan yalın hayatların yaratıcı, renkli ve özgür stili bohemi evinize yansıtmak istiyorsanız eğer ana felsefesi olan pahalı parçalar yerine ucuz olanları kullanmak, asla olmaz denilen parçaları kendinizden bir şeyler katarak bir araya getirmek kuralını uygulamaya başlayabilirsiniz. Tabi tüm bunları yaparken sanat ruhunu kaybetmemek şartıyla.

Bohem Tarzı Dekorasyon

bohem tarzı dekorasyon

İşe ilk önce zıt renkleri ustaca bir arada kullanmaya çalışın. Bu konuda sizlere ilham olabilecek örnekler hemen aşağıdan göz gezdirebilirsiniz. Evinizde bolca etnik desenli, dantel yada kadife kumaşlar kullanın. Parlak renkli ve dokulu döşemelikler, rengarenk dekoratif yastıklar, desenli vintage yatak örtüleri ve cibinlikler öncelikleriniz arasında olsun.

bohem tarzı oturma odası dekorasyonu

Bohem dekorasyon tarzının olmazsa olmazı bolca aksesuar kullanımıdır. Duvarlarınız, masa ve mobilyalarınızın üstlerini doldurabildiğiniz kadar farklı modellerde dekoratif objelerle doldurun. Özellikle farklı boyda ve renkte bibloları bir araya getirmeye çalışın. Kristal şamdanlar, çok renkli aplikler tercihleriniz arasında yer alsın.

bohem tarzı oturma salon

Bulabildiğiniz eski kitaplar, abartılı boyutlarda cam aksesuarlar, çeşitli müzik aletleri, süslemeli metal kutular ve hatta eski fotoğraflar kısaca eskiyi anımsatan her objeye evinizde yer açın.

Şimdi gelin hep birlikte bohem tarz dekorasyon örneklerini yakından inceleyelim.

bohem stili ev dekorasyonu

yeşil koltuklu bohem tarz dekorasyon

bohem stili oturma odaları

bohem tarzı renkli dekorasyon

bohem tarzı ev dekorları

bohem tarzı yemek masası

bohem tarzı büyük salon dekorasyonları

bohem tarzı dekoratif köşe dekorasyonları

bohem stili iç dekorasyon örnekleri

bohem tarzı dekorasyonlar

bohem tarzı ev dekorasyon örnekleri

bohem tarzı renkli ev dekorasyonları

bohem tarzı ahşap dekorasyon

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar