Blackberry Torch 9800 Format Atma İşlemi

Yazar: sanalzade Tarih: 5 Şubat 2012

Format atma işlemini  BlackBerry Torch 9800 cihazlarınızda nasıl gerçekleştirebiliriz,  basit bir şekilde format nasıl atılır, BlackBerry Torch 9800 cihazımızı nasıl formatlarız gibi sorularınızın cevabı aşağida ;

Kısaca Blackberry Torch 9800 özelliklerinden bahsetmek gerekirse, genişletilmiş multimedya özelliği ile ön plana çıkıyor. Dokunmatik bir ekrana sahip BlackBerry Torch 9800 akıllı telefonlar arasında geliştirilmiş müzik oynatıcıları ve tüm sosyal ağ ve RSS akışlarını tek görünümde toplayıp filtreleyen özelliklere sahip.

Gelelim Blackberry Torch 9800 Format Atma İşlemlerine ; Aşağıda 2 Adet formatlama işlemini izah edelim.

1. Yöntem

Öncelikle BlackBerry Torch 9800 ‘de basit formatlama ile cihazınızda hiçbirşeyin silinmediğini bilin, uygulamanın son derece basittir.

Sırası ile tuşlayın > seçenekler >güvenlik seçenekleri >genel ayarlar > cihazı sıfırla sekmesini tıklayın.

2. Yöntem

Tam formatlama ( Hard Format olarakta bilinen telefonunuzun tümüyle sıfırlanması işlemidir). Bu işlemi yapmadan önce resim, müzik, videolar vb. tüm verilerinizin yedeklerini almayı unutmayın),

Delete tuşu + Alt tuşu + Sağ Shift tuşuna basılı tutun. Bu işlem birkaç dakika sürebilmektedir. Bu süre zarfında parmaklarınızı tuşlardan ayırmayın. Format işlemi bittikten sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır.

Not:  Tüm telefon formatlama işlemlerinde olduğu gibi bu  işlemdede telefonunuzun şarjı tam dolu olmasına olmasına dikkat edin.  Sarjı tam dolu olmazsa işlem sırasında telefon kapanır ise cihazınız zarar hasar görebilir. Bu konuda dikkatli olun.

Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

berat

Ağu 02, 2012

telefonu bilgisayara bağlamak gerekiyor mu?

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar