Bitkilerin Zayıflamaya Faydaları

Yazar: sanalzade Tarih: 29 Mart 2012

Doğada bulunan bitkiler ile zayıflamak mümkün…

Kekik : Sindirim konularında tedavi edici özelliğe sahip ve metabolizmayı hızlandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek yorgunluktan şikayetçi olanlara zindelik verir.

Adaçayı : Zayıflamak isteyenler için iştah kesici olarak kullanınır. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.

Biberiye : Sindirimi düzene sokar, kan dolaşımını hızlandırarak, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.

Tere : Yağ yakımını hızlandırır, ince yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca birçok vitamin barındırır.

Sinameki : Kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.

Balık otu : Bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir.

Atkuyruğu bitkisi : İdrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir.

Maydanoz : Metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak biliniyor.

Civanperçemi : Tatlıya karşı iştahı keser, tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar