Bill Gates hiçbir şey icat etmedi, sadece arakladı ?

Yazar: sanalzade Tarih: 23 Ekim 2011

Merhaba, neden insanlar başarıya ulaşmış insanlar için ”oğlum filanca varya filanca… buldu parayı buldu buldu… çaldı çırptı lan oğlummm varyaaa…”  hatta bunu abartanlar bile vardır, detaylara inmiyorum siz tahmin ediyorsunuzdur :) )

Aklıma gelenler arasında kısadan bir örnek veriyim facebook sitesi içinde fikri çaldı ve facebook ‘u kurdu tarzında haberler vardı hatta filim bile yaptılar  ”the social network”  muhtemelen izlemişsinizdir.

Neticede toplum olarak,  kimse üstüne alınmasın ben sadece görüşümü belirtiyorum, başarıya ulaşmış insanları suçluyoruz…. onlar suçlaniyorlar…

Girişimci ruh ile ilk olmanın avantajını yakalamış, başarı elde etmiş, üretmiş, almış satmış veya veya veya…  Suçlamak doğrumudur ?

Yargısız infaz eder gibi çalmış çırpmış, şundan almış şu bu vs… dememek gereklidir düşüncesindeyim…

Çünkü onlar başarmışlar..

Bill Gates için bir haber dolaşiyor sitelerde orda burda…  Yazımda belirttiğim gibi sanki bir yargısız infaz var gibi bi suçlama var gibi geldi bana… bilmem siz ne dersiniz…?

Selam ve saygılarımla (Sanalzade)

Bill Gates hakkında çıkan haberler aşağıdaki tarzda ;

Walter Isaacson’un, Steve Jobs ile defalarca yaptığı görüşmelerin ardından, kaleme aldığı “Steve Jobs” adlı biyografik kitap 24 Ekim’de satışa çıkıyor. Hufftington Post’ta yer alan habere göre ise kitapta ilginç ayrıntılar var. Steve Jobs’ın biyografisinde, Jobs ile Microsoft’un kurucusu Bill Gates arasındaki ilişki hakkında ilginç tespitler yer alıyor. Bill Gates, kitabın yazarı Isaacson’a Jobs’ın fazlasıyla tuhaf bir insan olduğunu söylerken, Jobs ise Gates’le ilgili hayatı boyunca herhangi bir olumlu söz sarf etmedi.  Kitaba göre Steve Jobs Bill Gates için”Hayatı boyunca hiçbir şey icat etmedi. Sadece başkalarının fikirlerini arakladı” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Yorumlar

2 Yorum Yapılmış!

Recep

Ara 18, 2011

Direk suçlamak yanlış tabi.. ilk olmak diye bişey var… adam koskoca billgates yanı boru değil…

Cevapla

Mehmet

Ara 21, 2011

hmmm size katılıyorum hemen suçlamak olmaz..

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar