14 Eylül 2011 Microsoft Türkiye’nin güvenli internet kullanımı konusunda düzenlediği “Bilgi Toplumunda Aile Seminerleri”nin yedinci durağı “Darüşşafaka Eğitim Kurumları” oldu.

Microsoft Türkiye’nin bu tür sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiğine dikkat çeken Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, “Microsoft Türkiye olarak kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarının üç ana hedefe odakladık. Bunlar; bilgisayar okuryazarlığını artırarak sayısal uçurumun kapanmasına destek vermek, yerel yazılım ekonomisine katkıda bulunmak ve herkese güvenli internet deneyimi olanağı sunmak. Bu yaklaşımdan hareketle, düzenlediğimiz “Bilgi Toplumunda Aile” seminerleri sayesinde güvenli internet ve bilgisayar deneyimini toplumun her kesimine yayacağımıza inanıyoruz.’ dedi.

Seminer sonrasında konuşan Darüşşafaka Cemiyeti ve Kurumları Genel Sekreter Yardımcısı Gamze Artun, Microsoft’un toplumsal duyarlılığını vurgulayarak, Darüşşafaka’da bu eğitimlerin ilköğretim çocukları ve velilerine ulaştırılmasındaki katkılarından dolayı Microsoft Türkiye’ye teşekkür etti.

Seminerlerin başarı ile devam etmesi için çalışmayı sürdürüleceklerini belirten Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programları Müdürü Erdem Erkul ise “Günümüz çocukları, teknolojiyi ve onun getirdiği yenilikleri yakından takip ediyor, bilgisayar ve interneti çok etkin bir şekilde kullanıyorlar. Toplumumuzda güvenli internet ve bilgisayarın daha güvenli, verimli ve etkili kullanımı konusunda daha fazla farkındalık oluşturmak ve velilere yardımcı olmak amacıyla destek olduğumuz ‘Bilgi Toplumunda Aile’ seminerleri bugün burada devam ettiğinden dolayı çok memnunuz” diye konuştu.

İçerikleri akademisyenler tarafından hazırlanan bu seminer öncekilerde olduğu gibi yine akademisyen ve uzman konuşmacılar tarafından verildi. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğretim görevlilerinden Yardımcı Doç. Dr. Tuğba Bulu’nun verdiği eğitimlerle destek olduğu seminerde, ODTÜ Öğretim Üyesi ve Proje Koordinatörü Veysi İşler de yer aldı.

Bilgi Toplumunda Aile Seminerleri’nin başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden ODTÜ Öğretim Üyesi ve Proje Koordinatörü Veysi İşler verilen bu eğitimlerin erken yaşta alınmasının önemine işaret ederek, “Geçtiğimiz 6 ay içerisinde 500 çocuk ve aileye bu seminerleri ulaştırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Seminer sonrasında eğitime katılan çocuklara güvenli internet sözleşmesi ve katılım belgeleri verildi.

Microsoft Türkiye hakkında:

Microsoft Türkiye, 1993 yılında altı kişiyle başladığı uzun maratonda, bugün 350’ye yakın çalışanıyla birlikte koşuyor. Türkiye, aynı zamanda 79 ülkenin bulunduğu Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin de merkezi olarak yer alıyor. Microsoft, Türkiye’nin potansiyelini gerçekleştirmesi için, bilişimin tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de en fazla yatırım yapılan alanlardan biri olması gerektiğine inanıyor. Kurulduğu günden bu yana kişilerin ve kurumların gerçek potansiyellerini ortaya çıkaran yazılımlarıyla insanları ‘her zaman, her yerden ve her cihazdan’ bilgiyle buluşturan Microsoft Türkiye, 10 bini aşkın bilişim şirketinden oluşan ekosistemiyle Türkiye’nin Bilişim gücü olarak, ülkemizin Bilişimle Kalkınması için çalışıyor.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar