Beli İnce Gösteren Kıyafetler

Yazar: sanalzade Tarih: 1 Haziran 2014

Beli ince gösteren kıyafetler kombin önerileriyle birlikte sayfamızda.

Bilindiği üzere moda’da küçük giyim hilelerine başvurarak vücudu olduğundan daha farklı formlarda göstermek mümkün. Kalın bir bel yapısına sahipseniz ve belinizi ince göstermek istiyorsanız sizde bu tekniklerden faydalanabilirsiniz.

Yapmanız gereken kıyafetlerinizin renkleri ve kesim modellerini dikkate alıp kum saati gibi bir siluet oluşturmak. Şimdi gelin hep birlikte göz yanılgısı sağlayıp beli ince gösteren kıyafetleri ve moda severlerin yaptığı kombinleri inceleyerek ilham alalım.

Beli ince gösteren kıyafet modelleri

beli ince gösteren peplum kıyafetler

Alt giyim kıyafetlerden yüksek belli etekler ve pantolonlar, üst giyimden peplum bluzlar, gömlek ve ceketlerin yanı sıra A kesim elbiseler dikkatleri daima yukarıya doğru çeker ve bel hattının yeniden çizilmesini sağlar. Doğru kemer ve aksesuarlarla tamamlandığında da belin ince görünmesi sağlar.

Özellikle son dönemin popüler üst parçası peplumlara yatırım yaparsanız bir o kadar şık ve ince belli görünüyorsunuz.

beli ince gösteren çan etekler

Yine dönemim sevilen parçası yüksek belli çan etek veya aşağıda doğru genişleyen A kesim etek modellerini kombinlerinize dahil ederek belinizin daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken husus koyu renkli, diz hizasında veya dizden biraz aşağıda olan kesimli eteklere yönelmek. Siyah renk eteğin şeklinin farkına varılmasını sağlayıp odak noktası oluşturur. Etek boyuysa bel kalınlığına vurgu yapar.

beli ince gösteren panel elbiseler

Panel elbiselerle daha belirgin hatlara kavuşup narin ve kadınsı görünüm kazanabilirsiniz. Ünlülerin vazgeçilmezi olan bu özel tasarım elbiseler belin her iki yanında illüzyon etkisi oluşturarak kum saati gibi bir görünüm kazandırır. Beli ince göstermekle birlikte kalçaları da toparlar.

beli ince gösteren peplum bluzlar

Şık bir peplum bluzla birlikte aşağıya doğru daralan pantolonlar beli ince gösteren kıyafetler arasındadır.

beli ince gösteren yüksek bel kalem etekler

Tercihiniz kalem eteklerden yana olacaksa üst kıyafetinizi biraz bol tutmanız önemli. Giydiğiniz bol bluz yada gömlekleri eteğinizin içine sokup beliniz ile kalçalarınızın daha orantılı gösterebilirsiniz.

beli ince gösteren pantolonlar

Pantolonlarla da beli ince göstermek mümkündür. Paçaları aşağıya doğru daralan modellerle birlikte bol gömlek yada bluzları değerlendirmeye alabilirsiniz. Uzunlamasına çizgili pantolonlarla da aynı etkili olur ama risklidir.

beli ince gösteren kemerli kıyafetler

Beli ince gösteren olmazsa olmaz parçalardan biride kemerlerdir. Özellikle kalın ve büyük kemerler daha ince gösterici bir etki yapar. Aynanın karşısına geçip belin biraz aşağısında veya yukarısında denemeler yaparak kemeri doğru noktayı takmaya çalışın.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar