Bel İnceltme Hareketleri

Yazar: sanalzade Tarih: 12 Nisan 2014

Her gün egzersiz yapıyorum ama belimi bir türlü inceltemedim mi diyorsunuz?

Demek ki, bir yerlerde hata yapmışsınız. Hiç şüphesiz yaptığınız sporun faydasını görürsünüz ama hedefe yönelik hareketler yapmadığınız sürece amacınıza ulaşamazsınız. Aşağıda evde yapabileceğiniz 6 kolay egzersiz hareketi yer alıyor. Deneyin faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Tabi önemle belirtmekte fayda var ki, yapacağınız bel inceltme hareketlerine eş zamanlı olarak sağlıklı bir beslenme ve diyet programınada girmeniz gerekiyor. Şimdi gelin hep birlikte adım adım hareketlerin nasıl yapıldığını resimlerden takip ederek tatbik edelim.

Bel İnceltme Hareketleri

Bel inceltme egzersizleri 1.Egzersiz

İlk harekette yere sırt üstü yatıyoruz. Bir bacağımızı kırıp dizimizi karnımıza doğru çekiyoruz. Boşta kalan diğer bacağımızı hafifi yukarı doğru çekiyoruz. Bu işlemi sırasıyla iki bacağımıza da uyguluyoruz. Baş ve omuzlarımızda hafif yukarda oluyor.

Bel inceltme egzersizleri 2.Egzersiz

İkinci bel inceltme hareketinde bacakları kalça hizasından hafif ayrı olacak şekilde açıp öne doğru uzatıyoruz. Sağ elimizi sol ayak parmaklarımıza değecek şekilde eğiyoruz. Doğrulduktan sonra aynı şekilde sol elimizide ayak parmaklarına değdirerek hareketi tamamlıyoruz.

Bel inceltme egzersizleri 3.Egzersiz

Üçüncü bel inceltme hareketinde yumuşak bir yere resimde olduğu gibi uzanıyoruz. Bu bir çetyat yada kanepe olabilir. Önemli olan belinize zarar vermemesi. Elimizi başımızın arkasına koyuyoruz ve dirseklerimizi havaya kaldırıyoruz. Bu şekilde sağ omuzumuzu sol dizimize doğru kaldırıp bükülmeye çalışıyoruz.

Bel inceltme egzersizleri 4.Egzersiz

Dördüncü harekette üçün tekrarı gibi plates topunun üzerine belimizi koyuyoruz. Ellerimiz ensemize koyup dirseklerimiz kalkık şekilde sağa ve sola dönme hareketi yapıyoruz. Bu egzersiz aynı zamanda karnımızıda sıkılaştırıyor.

Bel inceltme egzersizleri 5.Egzersiz

Beşinci harekette ayakta dik bir şekilde duruyoruz. Ayaklarımızı hafifi açıyor ve resimde gördüğümü şekilde sağa sola doğru esniyoruz. Vücudun mümkün olduğunca dik durması gerekiyor. Aynı şekilde ellerinde aktif olması gerekiyor.

Bel inceltme egzersizleri 6.Egzersiz

Altıncı son egzersizde yere uzanıyoruz. Ayaklarımızı 90 derecelik açıyla yerden yüksekte olacak şekilde kaldırıyoruz. Ellerimizi başımıza koyup sağa ve sola sırasıyla yarım dönüşler uyguluyoruz. Dönüş sırasında ayaklarımızı karnımıza çekiyoruz.

İşte hepsi bu kadar. Periyodik olarak uygular, sıkı bir diyetle birleştirirseniz yaza fit bir vücut ve incecik bir belle girersiniz. Hareketlerde herhangi bir sınır yok dayanabildiğiniz kadar yapabilirsiniz.

Tabi altını çizelim, hareketleri yaparken dikkatli olun.

Kolay gelsin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar