Bebek Yatağı Alacaklara Tavsiyeler

Yazar: sanalzade Tarih: 19 Aralık 2012

Bebeklerin sağlıklı bir şekilde gelişim göstermesi için gece uykusuna dikkat edilmesi önemlidir. Bu sebeple bebeğin en fazla vaktini geçirdiği yatağın çok iyi şekilde seçilmesi şarttır.

Bebek yatağı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Bebek yatağı satın alırken çok sağlam olmasına dikkat etmeliyiz. Çünkü en ufak sallantıda veya bebek hareket ettiğinde devrilecek bir yatak olursa çok sakıncalı sonuçlar doğurabilir. Bebek yatağında parmaklıklar arası 3 veya 4 cm olmalıdır. Hem bebeğin çıkmasını hem de kol ve bacak sarkıtmasını önlemek için gereklidir. Yatağın parmaklıklarının yüksekliği ise 60-70 cm olabilir. Bebeğe zarar verecek keskin yerler olmamalıdır.

Bebek Uykusu Bebek Yatağı

Yatağın ortopedik olması da gerekir. Çok sert veya çok yumuşak olmamalı. Sert yatak bebeğin uykuya dalma süresini uzatır. Yumuşak yatak ise bebeğin yatağa gömülerek, nefes almasını zorlaştırır. Yatak üzerine asılan oyuncaklar ve yaz aylarında sineklerden korumak için asılan tüller bebekler için çok zararlı sonuçlar doğurabilir. Bebek 1 yaşına geldiğinde oturabildiği için bu tülleri çekebilir ve nefes sıkıntısı çekebilir. Oyuncaklarda bebeğin üzerine düşebilme ihtimali olduğundan tehlike içerebilir. Bu hususlara çok dikkat edilmelidir.

Sizde bir bebek yatağı alacaksanız lütfen çok dikkat ederek seçiminizi yapın.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar