Bayanların Kaban Seçimi

Yazar: sanalzade Tarih: 9 Aralık 2012

Kış aylarında içten ne giyerseniz giyin sizi en çok gösteren ve tarzınızı konuşturan kabandır. Bu yüzden kaban seçiminizi doğru yapmanız gerekir. Kaban seçerken yaşadığınız şehri, hava koşullarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin sürekli kar yağışının olduğu bir şehirde ince yağmurluk tipi kabanlar işinizi görmeyerek, soğuktan hasta olmanıza sebep olacaktır.

Kışlık Kaban Seçimleri

Bu yüzden kaban almadan önce şıklığın yanında kumaşına ve ne kalınlığına dikkat etmelisiniz. Yine kışı sadece yağmur alarak ılık geçiren bölgelerde aşırı kalın, kar tipi kabanlar sizi rahatsız edecektir. Soğukların yoğun yaşandığı bölgelerde daha çok yünlü kaşe kabanlar tercih etmeye çalışın, kışın ılık geçtiği yerlerde pamuklu ince kabanlar kullanılabilir. Yine ılık şehirlerde deri kabanlarda kullanılabilir.

2012/2013 Kış modasında dikkat çeken bayan kaban modellerine moda kategorimizden göz atabilirsiniz.

Yeni Sezon Kaban Modelleri

Yeni Sezon Kaban Modelleri

Kaban alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biride renktir.

Kışları çoğunlukla soğuk geçiren bir ülkede yaşarken çok açık renkli kabanlar giymek üşümeye sebep olacağı gibi açık renkli olmasından ötürü elverişsiz hava ve yol şartlarından kirlenebilir. Bunun yerine koyu renkte kabanlar seçmeye çalışın.

Kaban seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta vücut tipinizdir. Eğer geniş kalçalara sahipseniz, üst dar alt taraf geniş kaban modellerini seçin, minyon tipli olan kadınlardansanız diz üstü kabanlar kullanın.

Belinizde ince kıvrımlarınız belirgin ise belden oturtmalı modeller kullanın. Ve son olarak eğer çok ince düz bir vücudunuz varsa kruvaze hat belirginleştirici modelleri deneyin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar