Basen Eritme Hareketleri (Egzersizleri)

Yazar: sanalzade Tarih: 5 Nisan 2014

Basen bölgemizde oluşan yağları yakmak için günde 30 dakikamızı egzersiz hareketlerine ayırmamız yeterli.

Bilindiği üzere biz kadınlar kiloyu hep basenlerden almaya başlarız. Dolayısıyla yağlanma en çok bu bölgede olur. Eğer günde yarım saat gibi çok kısa bir süreyi basen bölgesini aktif şekilde çalıştıracak hareketlere ayırırsak bu yağları yakar bu can sıkıcı sorundan kurtuluruz.

Şimdi basen eritmek için en ideal yöntemler neler, hangi hareketler daha hızlı yağ yaktırır hep birlikte resimlerden adım adım takip ederek uygulayalım.

Toplamda 4 temel hareket bölgenin aktif olarak çalışması için yeterli gelir. Bunlardan ilki tek bacak uzanma, ikincisi kalça kaldırma, üçüncüsü basamak çıkma ve son olarak çömelme hareketi.

1) Tek bacak uzanma hareketi

Basen Eritme Tek Bacak Uzanma Hareketi

Bu hareketi yaparken vücüdunuz olabildiğince dik tutun ve belinizi bükmemeye çalışın. Eller yere paralel şekilde sırayla önce sağ sonra sol bacağınızı vücüdunuzu öne eğerek geriye doğru kaldırıp indirin.

2) Kalça Kaldırma Hareketi

Basen Eritme Kalça Kaldırma Hareketi

3 adımda tamamlayacağınız bu hareket için plates topunuzun olması gerekiyor. Yere sırt üstü uzanıyor ve plates topunun üzerine ayaklarınızı yerleştirerek kalça kaldırma hareketini tamamlıyorsunuz.

3) Basamak Çıkma Hareketi

Basen Eritme Basamak Çıkma Hareketi

Mümkünse resimde olduğu gibi elinizde bir ağırlık olsun. Yine aynı şekilde vücudunuzu dik tutuyor ve merdiven çıkma hareketini tamamlıyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken dizinizin baldır kısmıyla 90 derecelik açı yapması.

4) Çömelme Hareketi

Basen Eritme Çömelip Kalkma Hareketi

Basen bölgesini çalıştıran en etkili hareketlerden biride çömelip kalpma hareketidir. Resimde gördüğünüz gibi kollarınızı öne öne doğru uzatıp çömelme hareketini tamamlayın. Bu egzersiz aynı zamanda karın ve sırt kaslarının güçlenmesini sağlar.

İşte hepsi bu kadar. Pratikte yapacağınız 4 egzersiz basen eritmeniz için yeterli gelir. Tabi tek şart istikrarlı şekilde her gün devam ettirebilmektir.

Kolay gelsin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar