Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Yazar: sanalzade Tarih: 31 Aralık 2013

Evde doğal yollarla baş ağrısı nasıl geçer? basit ama etkili yöntemler nelerdir? detaylar sayfamızda sizlerle.

Baş ağrınız var ve bir türlü dindiremiyorsanız önerilerimize kulak verin. İşte baş ağrısıyla ilaçsız mücadele etmenin yolları:

Sıkça görülen, hemen herkesin karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri olan baş ağrısı bir çok hastalığının ön habercisidir. Vücutta bazı şeylerin normal gitmediğinin, bir takım eksikliklerin olduğunun sinyaldir.

Sebepleri ise çok çeşitlidir. Uykusuzluk, sitres, tansiyon, kanda oksijenin azalması ve benzeri durumlar yanı sıra, bazı hastalıkların ön işareti olması gibi.

Eğer sürekli tekrar eden, artık kronikleşme seviyesine gelmiş baş ağrılarınız varsa mutlaka dikkate almalı ve doktor kontrolünden geçmelisiniz. Bu yazımızda daha çok ilaçsız nasıl mücadele edilebilir bunlardan bahsedeceğiz.

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Yöntem 1: Stresden dolayı yaşadığınız baş ağrılarında ağrı kesici kullanmak yerine, rahatça nefes alıp verebileceğiniz havadar bir alana geçin ve dinlentiler yapın. Gerilimden uzak, kimselerin olmadığı sessiz ortamda kendinizi dinlendirmeniz bağ ağrınıza kesinlikle iyi gelecektir. Mümkünse eğer bu alan karanlık ve sessiz olsun.

Yöntem 2: Açık havada yürüyüş yapmak gibisi yoktur. Yaşadığımız hayat insanoğlunu her ne kadar tembelliğe sürüklese de hem genel sağlık hemde baş ağrılarına iyi gelen bu yöntemi mutlaka deneyin.

Yöntem 3: Baş ağrıları için masaj yapmak/ yaptırmak etkili yöntemler arasındadır. Eğer yardım alabiliyorsanız bir yakınınız, eşiniz yada arkadaşlarınıza size masaj yapmasını rica edin. Bu sizi rahatlatır ve ağrının dağılıp yok olmasını sağlar.

Yanı sıra, sıcak bir duş almak vücudu gevşetir ve baş ağrılarına iyi gelir. Eğer o an için duş mümkün değilde ayaklarınızı sıcak su dolu bir kaba koyup yavaş yavaş soğuk su ilave ederek ayak banyosu yapabilirsiniz.

Yöntem 4: Temiz bir bezi soğuk su ile ıslatıp yada bir poşete buz koyarak başa soğuk kompres uygulamakta işe yarar.

Yöntem 5: Makarna, balık yağı ve muzun baş ağrılarına iyi geldiği pek çok uzman tarafından öneriliyor. Yanı sıra, acı kahveye bir iki damla kadar limon suyu ekleyip içmekte baş ağrısına iyi geldiği dile getirilen yöntemlerden.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar