Evde balkon keyfinizi arttıracak dekorasyon önerileri Sanalzade’de sizlerle.

Yaz mevsimiyle birlikte balkon dekorasyonu çalışmaları hızlanmaya başladı. Zira, bu güzel havalarda balkonda çay ve kahve keyfi yapmak gibisi yoktur. Hatta alan müsaitse kahvaltı ve akşam yemeklerini dahi bu alanda yapar temiz havayı, yaz güneşi ve aksam serinliğini bir nevide olsa hissetmiş oluruz.

Balkonu daha keyifli hale getirmek için nasıl dekore etmeliyim. Balkonda hangi mobilya ve aksesuarları tercih edebilirim. Balkonda ne tür saksı ve çiçekler kullanabiliriz gelin hep birlikte derlenmiş çalışmalardan ilham alalım.

İşte son trendlere uyumlu balkon dekorasyonu örnekleri arasından Sanalzade’nin sizler için seçtikleri.

balkon dekorasyonu

Eğer büyük bir balkona sahipseniz şanslısınız çünkü istediğiniz gibi dekore etme şansınız var. Dilediğiniz gibi mobilyalar yemek masası ve hatta koltuk takımları dahi sığdırıp misafirlerinizi dahi ağırlamanız mümkün. Ancak pek çoğumuz apartman dairelerinde yaşadığı için ne yazık ki küçük balkonlara sahibiz. Bu sebepten çok dar alanlar için akıllı çözümler üretmekten başka şansımız yok. Bunu başarabilmek için balkon duvarlarından korkuluklara kadar hemen her alanı değerlendirmek ilk kuralımız olmalı.

balkon dekorasyonu

İşe ilk önce renklerden başlayın. Balkonda yeşil ve mavi gibi tazelik hissettiren tonlara ağırlık vererek iç açıcı bir görüntü sağlamaya çalışın. Bu yıl çizgili ve desenli tekstil ürünlerini dekorasyonun olmazsa olmazları arasına yer alıyor. İlk resimde göreceğiniz üzere siyah beyaz çizgili ve desenli yastık ve minderlele güzel bir balkon dekorasyonuna imzanızı atabilirsiniz. Desenli bir halı ve yeşil renkte keyifli bir koltuk balkon kombinasyonunuza şıklık katacaktır.

balkon dekorasyonu

Balkon mobilyalarını ikea ve koçtaş gibi köklü markalarda bulabilirsiniz. İrili ufaklı kombin yapabileceğiniz tekli yazlık ürünler üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Sandalyelerinizi katlanabilir özellikte seçmeniz alanda daha rahat hareket edilmesini sağlar. Aynı şekilde masa ve sehpaları da mümkünse katlanır özelliklerde ve ince formlarda olmasına dikkat edin. Unutmayın satın alacağınız her ürünün mekana uygun ölçülerde gerekiyor.

balkon dekorasyonu

Balkon saksıları ve dekoratif aksesuarları dikine doğru yerleştirmek alandan tasarruf edilmesini sağlar. Bu sebepten balkonların kenarlarını çiçeklerle doldurmaktan kaçının. Örneklerde olduğu gibi korkulukları ve duvarları etkili şekilde kullanırsanız balkonunuzda bir o kadar rahat edersiniz.

balkon dekorasyonu

balkon dekorasyonu

balkon dekorasyonu

balkon dekorasyonu

balkon dekorasyonu

balkon dekorasyonu

balkon dekorasyonu

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar