Ayrılık Acısı Çekenlere Tavsiyeler

Yazar: sanalzade Tarih: 24 Şubat 2014

Tüm çabalarınıza rağmen ayrılık acısını üstünüzden atamıyor musunuz? Dert etmeyin! Sanalzade ayrılık acısı acısını azaltmanın, hatta yok etmenin yollarını sizler için araştırdı.

Geçmişinize takılıp kalmayın! Ayrılık, hemen herşeyi bir anda silip, geçmişe sünger çekmek anlamına gelmiyor tabi ki ancak, sürekli maziyi kurcalamanında katılırsınız ki hiç lüzumu yok. Şimdi öğütlerimize kulak verin bu süreci en hafif şekilde atlatın.

Çivi çiviyi söker

Şimdi şöyle bir düşünün, hayatta bir tek o mu var? Sanki bir daha hiç ilişki yaşamıyacakmış gibi kendinizi üzüntüye kedere boğmayın. Artık özgürsünüz! olaya bu açıdan bakın. İstediğiniz gibi yelkenlerinizi açıp derin okyanuslara açılabilirsiniz. Dünyada milyonlarca insan var. Bugün değilse yarın elbet karşınıza biri çıkacak mazi mazide kalacak.

Ayrılık Acısı

Onu takip etmeyi bırakın

Ayrılanların pek çoğu bu hataya düşüyor! Onu sosyal medyadan gizlice takip etmeyi bırakın. Hayatınızdan çıkardığınız bir kişinin sürekli fotoğraflarına bakmanın ne lüzumu var? Artık o sizi ilgilendirmiyor. Belki bir iki gün istemdışı onu takibe devam edebilirsiniz ama ilerleyen günlerde buna son vermezseniz ayrılık acınız katlanır. Boşverin artık! Özgürlüğün tadını çıkarmaya bakın.

Hediyelerden kurtulun

Size armağan ettiği, anlamı veya anısı olan tüm eşyalardan tez vakitte kurtulun. Maddi değeri olanları bir hayır kurumuna, giysi türü giyilebilecek olanlarıda uzak çevrenizde ihtiyacı olan birilerine verebilirsiniz.

Mekan değişiklikleri yapın

Onunla birlikte gezip gittiğiniz özel buluşma mekanlarından uzak durmaya çalışın. En azından 1 – 2 ay onu iyice unutana kadar farklı mekanlarda dolaşmayı tercih edin. İzleri ne kadar çabuk yok ederseniz o kadar rahat edersiniz.

Arkadaşlarınız ve sohbet ortamları

Halinizden en iyi arkadaşlarınız anlar ancak, içlerinden bazıları neden, hayırdır, noldu, çeşke gibi sorularla bunaltabilir. Onlardan kısa süreli uzaklaşmanızı tavsiye ediyoruz. Zira ,tamda unutmaya çalıştığınız günlerde pişmanlık hislerinizi arttırabilirler. Onlara net ifadeyle hayır bu konuları konuşmak istemiyorum cevabını verin.

Yalnız kalmaktan korkmayın! Kendinizi suçlamayın

Suçluluk psikolojisi içine girip kendinizi suçlamayın. Dünyanın sonu değil bu. Nasıl olsa sizi iyi hissettirecek yeniden aşık olabileceğiniz kişiler çıkacak karşınıza. Unutmayın, bu tarz acıları yaşan milyonlarca insan var ve hepsi zamanla unuttular bu acılarını.

Aktiviteler

Sakın ola eve kapanmayın! Neşelenin biraz, çıkın dışarı biraz gezin. Aşırıya kaçmadan en sevdiğiniz yemekleri yiyin. Sizi iyi hissettiren ne varsa yapmaya çalışın. Hayattan tat almaya bakın. Unutmayın hayat herşeye rağmen devam ediyor!

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar