Ayran Detoksu ile Zayıflama – Ayran Detoksu Tarifi

Yazar: sanalzade Tarih: 4 Mayıs 2014

Ayran detoksu diyeti ile kısa sürede zayıflamaya ne dersiniz? 2 günde 2 kilo vermenizi sağlayacak doğal karışım kürle yaza formda girebilirsiniz. Ayran detoksu nasıl yapılır? nasıl uygulanır işte detaylar.

Son günlerin en çok konuşulan diyetlerinden biride ayran detoksu diğer tabiriyle çorbası. Gerek televizyon kanalları, gerek internet üzerinde bolca işlenen bir konu. En güzel yanıysa fazla aç kalınmadan yapılıyor olması. Çok kolay hazırlanıyor ve kısa sürede 2 kilo kadar zayıflamayı sağlıyor.

2 günlük süreçte listeye göre kahvaltınızı yapıyor ve gün boyu taze olarak hazırladığınız ayran karışımını tüketiyorsunuz. Diyet yağdan kilo verilmesini sağlıyor. Su kaybı yaşanmıyor. Sanalzade editörleri olarak biz şu an için denemedik ama güvenilir bir kaynaktan aldığımız tarifini sizlere aynen aktarıyoruz.

Ayran detoksu tarifi

Ayran Detoksu

Malzemeler

2 litre kadar yağsız ayran (yağsız yoğurttan yapın)
2 adet rendelenmiş salatalık
4′er yemek kaşığı haşlanmış, nohut, yeşil mercimek ve bulgur
Tercihe bağlı nane ve baharat

Hazırlanışı:

Yoğurttan elde edilen 2 litre kadar ayran içerisine rende salatalık ve haşlanmış bakliyatlar eklenerek karıştırılır. İstenirse üzerine nane ve baharat eklenir. Ayran detoksunda kesinlikle tuz kullanılmaz.

Uygulanışı:

1.Gün: Sabah saat 10:00 gibi hafif bir (1 adet haşlanmış yumurta , az miktar beyaz peynir, domates, salatalık ve yeşillik) kahvaltı yapılır. Kahvaltıda yeşillikler bol bol tüketilebilir. Ardından 2 saat arayla 1 çorba kasesi kadar hazırlanılan ayran detoksu karışımı içilir. Gün içerisinde yeşil çay ve bol su içmek serbest.

2.Gün: Aynı şekilde kahvaltı yapılacak ve hazırlına kür 2 saat arayla içilecek.

Her iki günde karışım taze olarak hazırlanacak, 2 saat arayla tüketilecek son tüketimi akşam 21 ile 22:00′ye kadar olacak. Tuz tüketilmeyecek, asitli içecek ve kafeinden uzak durulacak.

Diyete 2 gün boyunca uyarsanız sonuç alırsınız. Ayda sadece 2 defadan fazla yapılması önerilmiyor. Tekrar etmek isterseniz üzerinden en az 2 hafta geçmesini beklemenizi öneririz. Tabi önemle belirtmekte fayda var ki, bu diyet her ne kadar tok tutuyor olsa da bünyeniz zayıfsa kesinlikle denemeyin.

Konuyla ilgili yorumları aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar