Aydınlık Bir Makyaj İçin İpuçları

Yazar: sanalzade Tarih: 14 Mayıs 2014

Ufak makyaj hileleriyle tüm cilt kusurlarını profesyonel bir şekilde kapatabilir ancak hiç makyaj yapmamış gibi doğal ve aydınlık bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Makyajlı bir ciltte aydınlık görünüm kazanmanızı sağlayacak olan ilk ürün kaliteli bir kapatıcıdır. Gözaltında oluşan koyu renkli halkaları kapatmak için büyük bir yardımcı olan kapatıcılar, makyajınız için en uygun zemini hazırlar. Gözaltında koyu renk halkalar ile ilgili bir şikayetiniz yoksa cilt tonunuzdan bir ton açık renkte kapatıcıyı tercih edebilirsiniz.

Krem, toz, likit, stick gibi aydınlatıcı özelliğe sahip kozmetik ürünlerle de cildinizin aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. Makyaj yaparken tercih ettiğiniz aydınlatıcıyı kaşın üzerinize uygularsanız belirginleşmesini sağlarsınız. Dudağınızın üstündeki çukura uygularsanız daha dolgun görünmesini sağlarsınız. Gözlerinizin iç köşesine uyguladığınız aydınlatıcı ile de gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Aydınlık Makyaj

Dudağınızın rengi de cildinizin aydınlık görünmesinde önemli bir rol oynayabilir. Dudaklarınızda kullanacağınız pembe, yavruağzı ve mercan tonlar aydınlık ve doğal makyajınız için harika bir seçim olacak aynı zamanda da yüzünüzün bir anda aydınlanmasını da katkıda bulunacaktır.

Allık şüphesiz ki makyajınızın en sihirli dokunuşu ve en son adımıdır. Kullandığınız şeftali, mercan ve pembe tonlarındaki allıkla hem aydınlık bir cilt görünümüne sahip olabilir, hem de daha genç bir görünüm kazanabilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar