Ayakkabı Süsleme – Ayakkabı Süsleme Teknikleri

Yazar: sanalzade Tarih: 30 Mart 2014

Son derece düşük maliyetlerle eski ayakkabılarınızı süsleyip yep yeni bir hale getirebilirsiniz.

İster topuklu yada topuksuz, ister spor sneakers yada babet hatta bot ve çizmeler de dahil olmak üzere eskiyen tüm ayakkabılarınızı kendin yap (diy) projelerinden esinlenerek son derece şık ve trendlere uygun bir hale getirebilirsiniz. Üstelik çok düşük maliyetlerle. İhtiyacınız olan sadece bir kaç parlak fikir (aşağıda sizler için derledik) birazda el becerisi.

Ayakkabı süsleme yapımı için satın almanız gereken temel malzemeler (hobi dükkanlarından temin edebilirsiniz) yapıştırıcı, sprey boya, renkli pul ve simler, metal zımbalar, boncuklar, toka, keçeli kalem, sulu boya fırçası ve benzeri diğer parlak taş gibi süs amaçlı parçalar.

Şimdi gelin hep birlikte daha önce süslenerek yenilenmiş ayakkabılara yakından göz atalım.

ayakkabı süsleme

Örnekte yer alan beyaz sneaker ayakkabının bağcık kısmı siyaha boyanarak dikkat çekici bir hale getirilmiş. Sizde bu tarz spor ayakkabılarınızı sulu boya fırçanızla boyayabilirsiniz.

ayakkabı süsleme

Eskimiş bilekten bağlı stiletto ayakkabınızı parlak sarı renge boyayıp kombinlerinize dahil edebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için ihtiyacınız olan neon renkte sprey boya. Yapım aşamalarını görselden takip edebilirsiniz.

ayakkabı süsleme

Burun kısmı simlele süslenmiş bir topuklu ayakkabı modeli daha. Gördüğünüz gibi 2 adımda topuklu ayakkabıları yenilemek bu kadar basit. Alternatif olarak sadece alt kısımlarınıda simleyebilirsiniz.

ayakkabı süsleme

Sade bir babet ayakkabı ucu sivri zımbalarla süslenmiş. Hobi dükkanlarından kolaylıkla temin edeceğiniz zımba taneleriyle sizde ayakkabılarınızı trendlere uygun hale getirebilirsiniz. Biliyorsunuz metal detaylar son bir kaç yıldır trendlerden eskik olmuyor.

ayakkabı süsleme

Hep ayakkabılardan örnek verdik ama terlikleride süslemek mümkün. Örnekte gördüğünüz üzere boncuklarla süslenmiş yaz terliği sahil kenarında dolaşırken tüm gözleri üzerine çekebilirsiniz.

ayakkabı süsleme

Renkli keçeli kalemlerle süslenmiş bir bez spor ayakkabı.

ayakkabı süsleme

İşte boyan boya her tarafı kırmızı simlerle kaplanmış bir topuklu ayakkabı daha. Bu süsleme işlemini yapmanız gereken beyaz tutkalı simle karıştırıp ayakkabıya sürmek.

ayakkabı süsleme

Yapımı belkide en kolay olan ama en şık durduğuda kesin olan zincirle süslenmiş topuklu ayakkabı. Deneyin mutlaka. Böylelikle zincir trendinede ayak uydurmuş olursunuz.

ayakkabı süsleme

Kenarları piramit zımbalarla süslenmiş yarım bot.

ayakkabı süsleme

Burun kısmı siyaha boyanmış süet topuklu ayakkabı.

ayakkabı süsleme

Metalik renkte sim ve zımba kullanılarak süslenmiş sneaker modeli.

ayakkabı süsleme

Parlak taşlarla süslenerek şık görüntü kazandırılmış bir topuklu daha.

ayakkabı süsleme

Küçük renkli noktalarla süslenmiş babet ayakkabı.

ayakkabı süsleme

Sprey boyayla süslenmiş bir topuklu daha.

ayakkabı süsleme

Kenarlarına püskül eklenerek yenilenmiş bot modeli.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar