Ateş ve Su Oyunları

Yazar: sanalzade Tarih: 1 Nisan 2012

Günümüz zamanında en çok oynanan iki kişilik oyunlardan biridir. Ateş ve su birlikte hareket ederek, elmasları toplayıp üst seviyelere gelmesi için çaba göstermektedir.

Ateş vu su oyunu içerisinde,  sizler büyük süprizlerle karşılaşacaksınız. Hem oynayan, hem de izleyen kişiler bu oyundan büyük bir zevk alacaklardır. Oyun ilerledikçe bu süprizler daha da çoğalıp sizin vazgeçemeyeceğiniz bir hal alacaktır. Oynadıkça oynayasınız gelen bu oyun sizlere belki hayatınız oyunu olarak tarihe geçip, hep bu oyunu oynamak isteyeceksiniz.

Hem yetişkinler, hem de çoçuklar tarafından büyük beğeni ile oynanan bu oyun, maceralara da yelken açmaktadır. Oyunda ilerledikçe, ateş ile suyun büyük maceralarına eşlik edeceksiniz.  Şimdi gelelim fasulyenin faydalarına. Bu oyunda ateş kırmızı renk ile, su ise mavi renk ile temsil edilmiştir. Kırmızıyı görünce aklımıza ateş gelmelidir. Tıpkı günümüzde olduğu gibi.

Mavi rengi gördüğümüzde ise aklımıza hemen su gelmelidir. Hayatta suyun rengi mavi mi diye bir soru aklınıza gelebilir. Bildiğiniz gibi deniz suyu maviye yakın bir renktir. O yüzden oyunda da suyun rengi mavi olarak tercih edilmiştir. Oyun içerisinde, boyama oyunları gibi çukurcuklar vardır. Bu çukurcuklar değişik renktedirler. Kırmızı, mavi, yeşil renklerde çukurcuklar vardır.  Ateş için tehlikeli olan çukur rengi mavidir. Su için ise kırmızıdır. Ama her ikisi için tehlikeli olan bir çukur vardır ki o da yeşildir. Ateş ve su, yeşil çukurun içine düştüğü an kaybolmaktadırlar.

Böylece oyuna tekrar başlamak zorunda kalırsınız. Oyunda başa dönmemek için, bu çukur renklerine dikkat etmemiz gerekir aksi takdirde tekrar baştan başlayabilirsiniz. Oyunda asıl amaç, oyun içerisinde bulunan elmasları çukurlara düşmeden toplayabilmektir. Ateş, kırmızı renkte olan elmasları, su ise mavi renkte olan elmasları toplamak için çaba gösterecektir. Bu elmasları toplayabilmek ve çukurlara düşmeden ilerleyebilmek  için klavyede bulunan bazı tuşları kullanmamız gerekmektedir.

Ateşin hareketleri için yön tuşlarını kullanacaksınız. Yukarı tuşu ateşin zıplamasını, sağ tuş ilerlemesini, sol tuş ise gerektiğinde geri gelmesini sağlamaktadır. Su için ise W, A, D tuşlarını kullanacaksınız. W suyun zıplamasını, A geri gelmesini, D ise ilerlemesini sağlayacaktır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar