Aşk’ta Mutlu Olmanın 7 Altın Kuralı

Yazar: sanalzade Tarih: 7 Haziran 2014

Aşk kural tanımaz demeyin! Mutlu olmak için aşkın 7 altın kuralı mutlaka gözden geçirin.

Herkes aşkı doyasıya yaşamak istiyor ancak çok azı başarılı oluyor. Kimisi bağlanmaktan korkuyor, kimisi bahanelere sığınıyor. Olumsuz düşünceler, hataları kabullenmemek derken mutlu ve sağlıklı bir ilişki kurulamıyor. Peki, başarının sırrı ne? aslından sayfalar dolusu yazılsa kafi değil ama özete indirgenmiş şekli aşağıdaki gibi.

İşte aşkınızı bir adım öteye taşıyacak olmazsa olmaz altın kurallar…

1) Evlenmekten korkmayın: Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, uzun soluklu ilişkilerde insanlar psikolojik olarak bağlanma korkusuna yeni düşüyor. Bu durumun sizi etkilemesine izin vermeyin. Evlenmeyi göze alamıyorsanız kusura bakmayın siz aşık maşık değilsiniz. Kaldı ki mutlu olmak nerdeee?

mutlu çiftler

2) Bahaneleri ortadan kaldırın: Bu kural her iki taraf içinde geçerli. Bir sorun yaşıyor ve üstesinden gelemiyorsanız bir takım bahanelere sığınarak sorunu ertelemeye çalışmayın. Kendinizi net ve açık bir şekilde ifade edin. Sorunları sonraya bırakmak ilişkileri derinden etkiler. Günün birinde mutlaka karşınıza çıkacaktır.

3) Zaman ayırın: Bu durum aşk’ta olduğu gibi evliliklerinden en büyük sorunlarından biri. Çoğunlukla uzun süreli çalışma temposundan kaynaklanıyor. Dolayısıyla partnerin ilgi eksikliği karmaşasına düşmesine sebep oluyor. Az vakitlerde olsa ona karşı ilgili olduğunuzu her fırsatta hatırlamasını sağlayın. İmkanlarınızı sonuna kadar kullanın.

4) Kadir kıymet bilin: Hani bir şarkı var bilmedin bileceğin yok diye sonlanıyor. Bu nedenle fındık kabuğunu doldurmayacak sebepleri ortaya atıp biraz abes kaçıcak ama nankörlük yapanların sayısı çok fazla. Bazı değerlerin olduğunu bilmek ve onu görmeye odaklanmak gerekir. Unutmayın, bir ilişkiyi kurmak ve yürütmek zordur ama yıkması 5 dakikadır.

5) Pozitif yaklaşın: Çiftler ne yazık ki birbirlerinin olumlu yönlerini bir türlü göremiyor. Olumsuz varsayımlar üzerinden hareket ederek soğuk davranışlar sergiliyor. Mutlu bir aşk yaşamak istiyorsanız her daim pozitif enerji saçın.

6) Empati kurun: İşte o 7 kuralın en önemlisi de bu. Ona empatiyle yaklaşın. Temel kuralınız da onu dinlemek olmalı. Lakin, dinlemeye sadece işitme yönünden bakarsanız, onun ne demek istediğini anlayamazsınız. Kendinizi onun yerine koymaya çalışın hemen kesip atmayın.

7) Hatalarınızı kabul edin: Haksız olduğunuzu bile bile ondan özür dilemekten kaçınıyorsanız yanlış yoldasınız. Özür dilemek, telafi etme şansı tanıdığı için ilişkinizin sonraki aşamalarında oluşabilecek sorunların da önüne geçecektir. Aynı şekilde özrü kabul etmekte aşk’ta mutlu olmanın dolayısıyla sağlıklı bir ilişkinin kuralıdır.

Herşey gönlünüzce aşk sizden yana olsun.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar