Aşk mı Para mı?

Yazar: sanalzade Tarih: 16 Şubat 2014

İnsanoğlu yüzyıllardır “Aşk mı? Para mı? sorusunun cevabını arıyor. Peki ya siz? evlilikte aşkı mı yoksa parayı mı üstün tutuyorsunuz? gelin biraz derinlere inelim.

Evet, cevabı pek zor, bu yazıyı yazmaya başlamadan önce yakın bir arkadaşıma sordum aşk mı? para mı? tercihin ne olur kardeşim dedim. Cevabı aynen şöyle oldu; çay hiç şekersiz içilir mi? Kafamı salladım tabi hı hı der gibi. Dedim, içenler var kardeşim onlar ne olacak? tadını alamazlar dedi.

Tabi, bununla yetinmedin, net üzerindeki bir kaç röportajı inceledim, hani sokaklarda çekiyorlarya 7′den 70′e soruyorlar bilirsiniz işte… çoğunluk aşk diyor ama parayıda bir şekilde ekliyorlar cevaplarına. Tek kelimeyle sadece aşk! mutlu oluyum yeter, sevgi olsun saygı olsun diyenlerde yok değil ama görünen köy klavuz istemez hesabı insanoğlu her ikisinden de bir türlü vazgeçemiyor.

Aşk mı Para mı?

Peki ya cevabı nedir?

Bana sorarsanız, ciddi anlamda aşık olan bir insan parayı pek fazla düşünmez çünkü aklında sadece o vardır. Hayalleri vardır, onunla birlikte güzel bir yaşam sürdürmeyi, mutlu olmayı arzu ediyordur. Zira, sözüne sadık, aşka inana kalben dürüst bir kimse için zaten paranın hiç bir önemi yoktur. Sadece hayatı devam ettirecek kadar olması yeterlidir.

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar