Aşk Herşeyi Affeder mi?

Yazar: sanalzade Tarih: 9 Şubat 2014

Aşk herşeyi affeder mi? yoksa affetmez mi? sorusuna cevabınız nedir? sizce affeder mi? düşüncelerinizi dile getirmeye ne dersiniz? Gelin hep birlikte neler affedilir, neler affedilmez problemi derinlemesine bir ele alalım.

Sorunun ortaya çıkış sebebi hiç şüphesiz ki, ortada affedilmeyecek kadar büyük hatanın olması. Zira, bir sorun yoksa zaten soru işaretlerine boğulmaya gerek kalmayacaktır. Aynı şekilde küçük hataları da kurcalamanın bir anlamı yoktur zira, küçükler elbet affedilir ama peki ya büyük hatalar?

Şimdi aşkın kısa bir tanımını yapalım;

aşk herşeye rağmen sevmek, iyiyi kötüyü beraber paylaşmak ve ondan asla kopmamak, her anı onunla yaşamak, sürekli onu düşünmek değil mi? elbet böyledir zira, bizler aşka körü körüne inanmak demiyor muyuz? Diyoruz tabi ki.

Aşk her şeye rağmen sevmektir.

Aşk Herşeyi Affeder mi?

Eğer sizde böyle düşünüyorsanız büyük küçük farketmez aşk herşeyi affeder! sanırım hem fikiriz. Ancak, bu büyük hatalar sürekli tekrar ediliyorsa durup düşünmekte gerekir. Yoksa tek taraflı mı bu aşk? biraz ileriye dönük düşünüp doğru kararlar almak gerekir. Sürekli aynı kırgınlıklar, tekrar eden sorunlar! nereye kadar gidecek? Unutmayın, aşk fazla takıntıya da gelmez tez yıpranır.

Öyleyse şu sonucu alıyoruz; İşe aşk boyutundan bakıyorsak eğer gururu ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp affedeceğiz. Tekrar bir şans verip ilişkiye kaldığı yerden devam edeceğiz. Ancak, ortada aşktan bir eser kalmamış, artık hiç birşey eskisi gibi olamıyorsa sınırlar aşılmışsa biz yine bir şans daha verin deriz ama siz verir misiniz bilemiyoruz.

Sanıyoruz ki kafanızı iyice karıştırdık. En doğru kararı verecek olan sizlersiniz. Konuya aşk yönünden baktık ve aşkın herşeyi affettiğini ima etmeye çalıştık.

Umuyoruz ki her şey yolunda gider mutlu olursunuz…

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar