Aşk Belirtileri

Yazar: sanalzade Tarih: 17 Şubat 2014

Aşk belirtileri nelerdir? aşık olduğumuzu nasıl anlarız? tüm soru ve cevaplar yazımızın devamında sizlerle.

Aşkın belirtileri, daha önce aşık olan kişilerin yaşamış olduğu bir takım his, hal ve hareketlerden yola çıkılarak kolayca tespit edilebilir. Eğer aşağıda sıralanan maddeler size uyuyorsa, kesin aşıksınız demektir. Şimdi aşık olan insanlar neler yapar ortak özelliklerini hep birlikte inceleyelim.

Kalabalık bir ortamda onu gördüğünüzde

Aşkın ilk belirtisi, örneğin bir otobüs, tramvay yada yaya ışıklarında, olmadı iş yerinde veya sokakta onu gördüğünüzü farzedelim. Gözlerinizi ondan bir türlü ondan alamıyor, içinizden tekrar tekrar bakma istediği geliyor ve en önemlisi buna bir türlü engel olamıyorsanız sizde birşeyler var demektir. Malum, durduk yere kimse kimseye kaçamak bakışlar atmaz :)

Aşk Belirtileri

Hızlı kalp atışları

Ortada herhangi birşey yokken, hani derlerya fol yok yumurta, yok işte böyle bir anda onu görür görmez kalp atışlarınız hızlanıyorsa aşık olmuş olabilirsiniz zira, vücut çılgınca birşey yapmadığınız sürece aniden bu tarz tepkiler vermez. Aynı şekilde aşık olan kişilerin göz bebeklerinin birden büyüdüğü bilinmektedir.

Seste değişimler

Aşık olan kişilerin neredeyse tamamına yakınının ortak noktası aşık oldukları kişiyle konuşursan ses tonlarını değiştirmeleridir. Yapılan araştırmalar erkeklerin seslerini alçaltıp daha kibar bir tonla, kadınların ise daha yüksek bir ses tonuyla konuştuklarını gösteriyor.

Mutluluk halleri

Onla tanıştıktan sonra farkedilir derecede mutluluk halleri yaşayıp neşeleniyor ve çevrenden bu yönde sende birşeyler var nedese bu aralar çok mutlusun laflarını duyuyorsan eğer sen aşıksın arkadaş :) Ben zaten hep mutlu neşeliydim diyebilirsin belki ama çevren ve arkadaşlarından kaçmaz bu. Araştırmalar, aşık olanların beyinlerinde ekstra dopamin salgıların olduğunu söylüyor. Yani daha fazla aşırı mutluluk halleri.

Onu taklit etme

Aşık olan bir kişi, özel hisler beslediği kişinin hal ve hareketlerini taklit etmeye başlar. Örneğin, o bacağını üst üste attığında oda atar. Onun giyim tarzına yakın uyumlu kıyafetler giymeye başlar. O nescafe, yada diyet kola içiyorsa oda içer. Halbu ki hiç haz almıyor olabilir.

Yanakların kızarması

Aşık olanların istisnasız hemen hepsi, özellikle ilk tanışma evrelerinde utanmadan kaynaklı durum sebebiyle yüz kızarması, hafif terleme durumları yaşar.

Bakımlılık

Aşık olan kişiler giyim tarzı, makyaj ve vücut bakımını en üst seviyeye çıkarmaya çalışır. Örneğin bir erkek daha önce normal bir deodorant kullanıyorsa aşık olduğunda kokusu daha hoş olan farklı ürünleri kullanmaya başlar. Aynı şekilde kadınlarda daha etkili parfümler tercih etmeye başlarlar. Aynı şekilde saç kesimleri değişebilir. Trendler daha yakından takip edilir.

Geceleri onu düşünmek

Yastığa başını koyduğunda aklına o gelir. Uzun bir süre onu düşünür ve ertesi gün onu tekrar görmeyi hayal eder.

Onu takip etme

Tıpkı taklit etmede olduğu gibi onu takip etmeye başlar. Yalnız bu normal arkasından gitmek değil tabi. Sosyal ağlardan facebook, twitter gibi alanlardan takibini sürdürür ve ilk işi ilişki durumunu kontrol etmek olur. Aynı şekilde ilgi alanlarının neler olduğunu saptamaya çalışır. Eğer daha önce tanışmışsa arkadaşlık teklifi gönderir. Onun resimlerine bakar hatta bir kenara kaydetmiş bile olabilir. Gün içinde sürekli bakar durur.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar