Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Yazar: sanalzade Tarih: 14 Şubat 2014

Aşk acısı mı çekiyorsun? Onu bir türlü unutamıyor musun?

Öyle zor dur ki aşk acısı, kelimelerle ifade edilmez zira, “yaşamayan bilmez aşk acısını?” Ne yaparsan yap, neyle meşgul olursan ol aklından çıkmaz. Atamazsın içindeki o boşluk hissini. Bu yüzdendir ki, nice şairlerin dörtlüklerinde yer almış, yüzlerce roman yazılmış, filmlere konu olmuştur.

Zordur elbet aşk acısı, unutmak kolay mı? değil tabi ki ama imkansızda değil sevgili kardeşim!

Kurtulmak istiyorsan eğer, önce duygularınla yüzleşeceksin. Ferhat gibi dağlar delecek halin yok. Şair olmana, roman yazmanada gerek yok. Gururu öfkeyi bir kenara bırakacak, onu çok sevdiğini ama artık devam edemeyeceğini kabul edeceksin. Kabullendiğin vakit azalmaya başlayacak bu acı.

Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Yok mu hiç sıkı bir dostun?

Olmalı insanın her zaman içini dökebileceği bir dostu. Aşk acısı çekiyorsan eğer dostunla, arkadaşınla paylaşacaksın acını, içini dökecek, rahatlayacaksın. Teselliye ihtiyacım yok deme! anlattıkça rahatlarsın. Beni oda seviyordu ama ne olduda vazgeçti, çeşkeleri sonlandırmalısın artık mazi olup kalmalı. Sorgulama artık acı gerçeklerle yüzleşiyorsun unutma! bitti.

Gözden ırak olan gönülden de ırak olur.

Onun gittiği yerlere gitmemeli, facebook’dan onu gizli gizli takip etmemelisin, ne yaptığı, ne ettiği seni ilgilendirmemeli. Unutma amacın ondan giderek uzaklaşmak. Emin ol kaçarken başka biri karşına çıkacak daha büyük bir aşk yaşayacaksın.

Herşeye rağmen hayat devam ediyor.

İnsan ne olursa olsun hayata sımsıkı sarılmalı, hani bir söz vardır “öyle bir geçer zaman ki” yıllar akıp geçer değişir herşey. Şimdi hissettiğin acı ileride tatlı bir anı olarak kalır. Belki de hiç hatırlamazsın. Yapman gereken, hayatına kaldığı yerden devam etmek. Çık dışarı gez, eğlenceli aktivitelerde bulun, yeni insanlarla tanış. Emin ol yeni aşk bir anda karşına çıkacak acısı macısı kalmayacak.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar