Terleme sorunu hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatsız edebilen bir durumdur. Özellikle yaz aylarında aşırı terleme sonucu kıyafetlerinizin üzerinde oluşan ıslaklık rahatsız olmanıza neden olacak ve toplum içinde sizi huzursuz etmeye yetecektir.

Kabusunuz olan bu durum nedeniyle kıyafet seçimlerinizi bile ter sorununuza göre yapacak, teri belli etmeyen siyah veya beyaz renk ağırlıklı kıyafetleri tercih edeceksiniz. Ayrıca sıcak havalarda bu görüntüyü vermemek için de sürekli kıyafet değiştirme ihtiyacı hissedeceksiniz.

Ter probleminin yarattığı görüntüyü ve kokuyu engellemek için öncelikle koltuk altı hijyeninizi sağlayarak bakteri oluşumunun önüne geçmelisiniz.

terleme koku

Koltuk altında uzayan tüylerin düzenli olarak temizlenmesi, koku oluşumunu önemli ölçüde azaltacaktır. Rahatsızlık veren ter kokusunun önüne geçmek için, gerekli temizliği yapmadan parfüm kullanmamalı, kötü kokuların yayılmasına karşı koltuk altı bakımınızı düzenli olarak yapmalısınız.

Normal ve fizyolojik bir durum olan terlemenin miktarı kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Terlemeye bağlı olarak yayılan koku, stres, heyecan, sinirlenme, kaygı, şişmanlık, böbrek üstü bezleri rahatsızlıkları gibi ilaç kullanımına bağlı olarak da gelişebilmektedir. Normalde sağlığa zarar vermeyen ancak sosyal hayatınızı etkilemeye başladığında tedavi edilmesi gereken bir problem olan terleme, bitkisel yöntemlerle çözülebildiği gibi, botoks ile de tedavi edilebilmekte ve kalıcı sonuçlar alınabilmektedir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar