Aşık Olmak İstiyorum

Yazar: sanalzade Tarih: 22 Şubat 2014

Aşık olmak istiyorum ama nasıl aşık olunur bilmiyorum mu diyorsunuz? Dert etmeyin! Sanalzade’nin aşık olmak isteyenlere bir kaç önerisi var.

Aşk, tanımı kelimelerle ifade edilemeyecek kadar zor ama her insanın mutlaka bir kerede olsa yaşaması gereken en mükemmel duygulardan biridir. İnsan aşık olmak ister çünkü buna ihtiyacı vardır. Hayalleri vardır, tıpkı masallardaki gibi tertemiz bir dünya ister, o özel kişiyi bulup aşkı doyasıya yaşamak ister.

Aslına bakarsanız onu aramanıza pekte fazla gerek yok zira, aşk insanın karşısına ansızın çıkıverir. Ne olup bittiğini anlamadan aşık oldum dersiniz. Tabi bunun için, hayata gözlerinizi açmanız lazım. Nasıl olsa gelir diye beklerseniz, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz zira, gelmediğide olur.

nasıl aşık olunur

Aşkı bulmak için sosyalleşmek lazım

Sosyal bir hayat yaşamanız yeni insanlarla tanışmanızı sağlar. Hayata olan bakış açınızı değiştirir. Sürekli evde oturmayın, arkadaş canlısı olsun, yeni çevreler edinmeye çalışın. Emin olun aşk bir anda karşınıza çıkacaktır. Sosyalleşmeden kasıt, sürekli gezmek, tozmak, partilere katılmak değil tabi ki. Sadece biraz daha aktif olmalı gözlerini açmalısınız.

Hislerinizi hemen belli etmeyin

Birini görüp etkilendiğinizde ilk önce sıkı bir araştırma safasına girmelisiniz. Bazı şeylerden emin olun. Burada duygularınıza kısa süreli bir dur demelisiniz. Nasıl iyi birimi? size uygun mu? ilk görüşte aşk tamam ama ya sonrası? körü körüne bağlanmadan önce bu soruların cevapları bulmaya çalışın.

Cesaretinizi toplayın, hislerini belli edin

Aşk cesaret ister, adım atmak gerekir. Onun size uygun biri olduğundan emin olduktan sonra hislerinizi belli etmeye başlayın. Merhabalaşmalar, bir bahaneyle onunla kısa sohbetler etmek cesaretinizi arttırır. Onun gözlerinin içine bakın hani derler ya göz göze gelmek. Bir kıvılcım misali çok etkilidir. Eğer oda sizden hoşlandıysa oda gözlerinizin içine bakacaktır. Alabiliyorsanız telefonunuda alın daha sık görüşme imkanı bulursunuz.

Sıkı dostlar edinin

Bazen ne yaparsanız yapın, ne kadar beklerseniz bekleyin aşk sizi gelip bulmaz. Hislerinizi bir türlü belli edemeyebilirsiniz. İşte burada güvendiğiniz sırlarınızı paylaştığınız dostlarınıza ihtiyacınız var. Sen söyleyemezsin belki ama arkadaşın gidip uygun bir uslupla ona söyler. Aracı olur aşıkları birleştirir.

İşte böyledir aşk, bir kaç adımdan ibarettir hem basit hemde zordur. Bekliyorsun ama ona sana gelmiyorsa sen ona gitmelisin yada aracılar olmalı bu işte.

Kendine güvenmelisin

Karamsar olmamalı insan, güvenmeli kendine. Aşk elbet bir gün gelip sizi bulacaktır. Unutmayın, zaman her şeyin ilacıdır. Öz güveninizi yüksek tuttuğunuz sürece istediğiniz herşeyi elde eder tüm düşlerinizi gerçekleştirirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar