Asetonsuz oje nasıl çıkar? acil durumlarda uygulayabileceğiniz alkolsüz kolay oje temizleme yöntemleri sayfamızda sizlerle.

Aseton, oje çıkartmanın en pratik yollarından biridir ancak lazım olduğunda ya bitmiş olur yada kayboluverir. Bu tip durumlarda akla ilk gelen kolonya olur ama onuda yok sayarsak uygulayabileceğimiz alternatif yöntemler aşağıdaki gibidir;

Hani derler ya “çivi çiviyi söker” işte o misal tırnaklarınıza yeni bir kat daha oje sürün ve kurumasına izin vermeden pamuk yardımıyla ovalayın. Bu işlem biraz zahmetlidir ama ojenin çıkmasına yardımcı olacaktır.

Asetonsuz oje çıkarıcı diğer bir işlemde şirke ve limon kullanmaktır.

Asetonsuz oje temizleme

Sirkeye batırdığınız pamuğun üzerine bir kaç damla limon damlatın ve tırnaklarınızı ovalayın. Ojenizin yumuşayarak çıktığını göreceksiniz. Tabi bunları yaparken birden fazla pamuk veya ıslak mendil kullanma ihtiyacı duyabilirsiniz.

Benzeri şekilde tırnakları ılık sabunlu suda ortalama 5 dk. kadar beklettikten sonra bir dilim limonla ovuşturmakta işe yarayan diğer asetonsuz oje çıkarma yollarından biridir. İşte hepsi bu kadar. Daha farklı yollar biliyorsanız yorum alanından bildirmenizi rica ederiz.

Kolay gelsin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar