Apple İphone 4s

Yazar: sanalzade Tarih: 31 Mayıs 2012

Apple İphone 4S Özellikleri, Fiyatı

Teknoloji, dur durak bilmiyor. Hele telefon dalında uçuşa geçen firmalardan birisi de hiç şüphesiz Apple! Her geçen gün ilerleyen teknolojiyi kullanan Apple şimdi de iPhone 4S ile karşımızda. Evet, bu teknoloji harikası iPhone 4S hangi özelliklere sahip, gelin beraber inceleyelim.

iPhone 4’ün bir üst versiyonu olarak piyasa çıkarılan iPhone 4S de; işlemcisi, kamerası gibi çeşitli donanımlarında ciddi iyileştirmeler söz konusu. Ayrıca önceki modellerde olan şikâyetleri dinleyen şirket, anten üzerinde iyileştirmelerde bulunmuş.

iphone4s

Öncesinde veri alış verişi için tek anten bulunurken, bu yeni modelinde hem alış hem de veriş için iki farklı anteninin bulunması yeni model için daha radikal bir değişiklik olmuş. Ayrıca uygun koşullar elde edildiği taktirde veri indirme hızının da, teorikte, iki katına kadar çıkabileceği söyleniyor.

iPhone ‘ larını yurt dışından alanlar içinde sevindirici bir haber var. Çünkü iPhone 4’te sim kart yuvası bulunmazken, iPhone 4S’te bu özellikte telefon bünyesine eklenmiş. Kamerada da tabi ki geliştirmeler mevcut, önceden 5Mp’lik kamerasına karşılık iPhone 4S’te 8Mp’lik kamerayla severleriyle buluşuyor. Kameranın diğer özellikleri ise daha hızlı çekim yapabilmesi ve karanlıkta bile daha kaliteli fotoğraf çekebilmeye olanak sağlamasıyla sevenlerinin gönlünde taht kuracağa benziyor.

Bir diğer mükemmel özelliğe gelince, telefonda bulunan ‘Siri’ ! Öncelikle olarak Siri, sesimizi tanıyarak, daha biz ekrana dokunmadan verdiğimiz komutları yerine getiren harika bir özellik. Fakat bu özellik yabancı dil konusunda yetkin olmayanlar için sorun olacağa benziyor. Çünkü halen Beta aşamasında olan bu özellik, İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerini destekliyor.

Bu ve bunlar gibi bir sürü güzel özelliği barındıran Apple iPhone 4S ‘nin fiyatı Türkiye ‘de epeyce yüksek konumda. 1600 lira ile 2000 lira arası değişen fiyatları var.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar