Anonymous Hacker Grubu Digiturk’ü Hack’ledi

Yazar: sanalzade Tarih: 28 Şubat 2012

Küresel eylemler ile  adını duyuran Anonymous Hacker Grubu tekrar ortaya çıktı ve bir süre önce BTK‘daki çok gizli belgelere erişen kişiler bu sefer Digiturk‘ün web sitelerine saldırı düzenledi.

Operation Digiturk adıyla başlatılan ve Digiturk‘ün erişime kapattırdığı Blogger ve İnci Sözlük ‘e itafen düzenlenen kapsamlı saldırıların bu seferki durağı konunun birinci ismi oldu.

Digiturk ve DigiturkPlay sitelerine düzenlenen saldırı sonucu yönetici ve diğer kullanıcıların  profil bilgileri ele geçirildi.  Uzun bir süre servis dışı kalan siteden birçok  belgenin de yine hacker’ların himayesinde olduğu söyleniyor.

Galatasaray  Beşiktaş derbi maçının olduğu 26 Şubat günü gerçekleşen saldırı olayı hakkında açıklama yayınlayan Anonim, sansürü protesto ettiklerinin altını kalın bir şekilde çiziyor. Üstelik ele geçirilen kimi veriler de internette açıkca yayınlandı.

Karşı cephe Digiturk CEO’su Ertan Özerdem’den gelen açıklamada ise, yasadışı maç yayını hakkında Google ve YouTube’un uyarıldığı fakat herhangi bir cevap gelmediği için böylesi bir durumun, IP engelleme olayının yaşandığı belirtiliyor.

Kaynak : (shiftdelete)

Etiketler
Yorumlar

3 Yorum Yapılmış!

sait tuzcu

Şub 28, 2012

ayyıldız team’de anonymous’u hackler olur biter :)

Cevapla

ilker

Şub 28, 2012

bakalım daha nereleri hackleyecekler :D

Cevapla

Kerem ÖZtürk

Nis 19, 2012

yahu keşke hergün hackleseler şu digiturk’u… içimin yağları eridi.

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar