Android Market’te Yepyeni Bir Özellik

Yazar: sanalzade Tarih: 12 Aralık 2011

Zararlı mobil yazılımlar nedeniyle Android Market’e dair çeşitli olumsuz haberler ortaya çıkmıştı. Özgür yapısı ve uygulamaların genel anlamda sıkı bir denetimden geçmemesi nedeniyle bir parça savunmasız kalan uygulama mağazası için Google, son derece faydalı bir yol bulmuşa benziyor.

Bugüne kadar 10 Milyar indirme sınırını geçen Android Market, yorumlar doğrultusunda kullanıcılara yol göstermeye çalışacak. Bu kapsamda özel bir filtreleme sistemi uygulamaya konuldu. Filtreleme için uygulanan ilk yöntem, cihaz modeline yönelik olmuş. Buna göre artık hesabınızda tanımlı telefon modelleri arasından seçim yaparak, o cihaz üzerinden gönderilmiş diğer kullanıcı yorumları görülebileceksiniz.

Bir başka seçenek ise uygulama sürümüne uygun yorumlar. İsterseniz yazılımın tüm sürümlerine ait yorumları görebilir, isterseniz de sadece yayınlanan güncel sürüm için yapılmış yorumları listeleyebilirsiniz. Son seçenek iseyorumları sıralama sistemi. Google bunu “Faydalılık” olarak Türkçeleştirmiş. En yeniden, oy derecesine göre yorumları sıralatabiliyorsunuz.

Kaynak : (Scroll)

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar