Android islami uygulamalar

Yazar: sanalzade Tarih: 7 Şubat 2012

Android islami uygulamalarAndroid sistemli akıllı cep telefonlarınız için dini android uygulamalarına bir göz attık ve faydalı olabileceğini düşündüğümüz android islami uygulamalarını sizlerle paylaşmak istedik.

Aşağıda android telefonlar için namaz vakti uygulaması, namaz dua be sureler için sesli android uygulaması, mubarek geceler, ibadet ve dua uygulamaları, android ezan vakti uygulaması, tesbih (Tasbeeh) uygulaması gibi islami konular için düzenlenmiş android uygulamalarının kısa bir şekilde açıklamalarını ve android market üzerinden indirmek linklerini paylaşıcaz. Umarım dini konularda android telefon sahibi insanların işine yarar.

İslami Android Uygulamalarından Bazıları :

Android Namaz Vakti Uygulaması : indirmek için tıklayın.
Uygulamada 203 ülke için namaz vakitlerini gösterildiği, vakitler www.diyanet.gov.tr adresinden alındığı, her vakit için farklı ezanlar ayarlanabildiği ve şimdilik 1 adet widget olduğu  android market üzerinde belirtilmiş. Not olarakda uygulama SD kart ‘a taşınırsa widget kaybolur açıklaması eklenmiş.

Android Namaz Sureleri Uygulaması : indirmek için tıklayın.
Uygulamanın kısa olarak açıklaması ; Namazda Okunan Fatiha, Nâs, Felâk, İhlâs, Tebbet, Nasr, Kâfirûn, Kevser, Mâ’ûn, Kureyş, Fil Sûrelerinin okunuşlarının ve anlamlarının görüntülenebileceği bir uygulama. Uygulamanın Dili Türkçe’dir.

Android Namaz Duaları Uygulaması : indirmek için tıklayın.
Kısaca uygulamanın açıklaması : Namazda Okunan Sübhaneke, Ettehiyyâtü, Allâhümme Salli, Allâhümme Barik, Rabbenâ Âtina, Rabbenâ Firlî ve Kunut Dualarının okunuş ve anlamlarının görüntülenebileceği bir uygulama.

Android Namaz Hocası Uygulaması : indirmek için tıklayın.
Kısaca uygulama : Namaz Hocası uygulama ile dinimizin temel bilgileri herzaman yanımızda bulunacaktır. Resimli namaz kılınışı, orucu bozan şeyler, islamın şartları, hac kimlere ve nezaman farzdır gibi kategoriler ile geniş bir dua rehberi bulunmaktadır.

Android Kısa Hadisler Uygulaması : indirmek için tıklayın.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ‘in 40 kısa Hadisi Şerifine ulaşabileceğiniz bir uygulama.

Android Yasin-i Şerif Uygulaması : indirmek için tıklayın.
Bu uygulama sayesinde Kuran’ın kalbi sayılan Yasin-i Şerifʹin orjinal metnine, okunuşuna anlamına ulaşabilir ve Yasin-i Şerifʹi dinleyebilirsiniz. Uygulamanın Dili Türkçe’dir.

Android Esmaül Hüsna Uygulaması : indirmek için tıklayın.
Bu uygulama ile Allah’ın (CC) 99 isminin ezberlenmesine yardımcı olunmak istenmiştir. Uygulamanın Dili Türkçe ve İngilizce’dir.

Android Ramazan ve Oruç Uygulaması : indirmek için tıklayın.
Tamamen hayır amaçlı, ücretsiz ve reklamsız olarak sunulan Esmaül Hüsna Android Ramazan Ayı ve Oruç ibadeti ile ilgili merak edilen konu ve sorulara yanıt bulabileceğiniz bir uygulama.

Android Cep ilmihali : indirmek için tıklayın.
Her müslüman dinini bilmek ile mükelleftir. Bu program ile dini bilgilerinizi çok hızlı bir şekilde arttırabilir ve merak ettiğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Umarım bu İslami android uygulamaları sizlere faydası dokunur.  Bir sonraki android uygulamalarında görüşmek üzere.

Selamlarımızla.

Etiketler
Yorumlar

8 Yorum Yapılmış!

mstfTurk

Şub 07, 2012

Bu tarz uygulamalarında çıktığını bilmek güzel.. çok aramıştım sonunda buldum :)

Cevapla

Ali - Spacely

Şub 07, 2012

Güzel ve faydalaı uygulamalar. teşekkürler

Cevapla

asercan

Şub 07, 2012

takibi insanı da tetikler bence.

Cevapla

Yorum

Şub 07, 2012

:) bedava olması daha çok ilgi çekiyor :d

Cevapla

ozuygur

Haz 18, 2012

selam uygur arkadaslai da bu uygulamalarini cok begendi ,ellerinize saglik

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar