Android Garanti Cep Şifrematik

Yazar: sanalzade Tarih: 7 Şubat 2012

Merhaba arkadaşlar size bugun android sistemli akıllı telefonlarınız için Garanti Bankası için Cep Şifrematik Uygulamasından bahsedeğiz.

Uygulamanın kısaca tanımı: Garanti Bankası İnternet/Cep Şubesi işlemlerinizde ekstra güvenlik sağlayan ”Tek Kullanımlık Şifre” üretme uygulamasıdır. Uygulamanın android market üzerinde açıklamasında uygulamanın tamamen ücretsiz olduğu belirtilmiştir.

Uygulamayı Android Market Üzerinden indirmek ve detaylarına bakmak için tıklayın.

Uygulamanın Özellikleri :

  • Cep Şifrematik ile üretilen bir şifre ile İnternet/Cep Şubesi’nde işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra, siz ya da Cep Şifrematik kullanan bir başkası aynı şifreyi bir daha kullanamaz.
  • Ayrıca Cep Şifrematik, cep telefonunuzdan bankacılık işlemleri gerçekleştirebileceğiniz Cep Şubesi’ne hızlı giriş yapmanızı sağlar.

Cep Şifrematik ile yapabileceğiniz işlemler:

  • Şifre üretme özelliği :  İnternet ve Cep Şubesi girişlerinizde şifre üretmek için kullanılır.  İnternet/Cep Şubesi girişiniz sırasında müşteri numaranızı ve parolanızı girdikten sonra sizden ”Şifre” istenen adımda, Cep Şifrematik ‘iniz ile ürettiğiniz şifreyi kullanabilirsiniz.
  • İmzalama :  ”İşlem İmzalama” uygulaması sayesinde, Garanti İnternet Şubesi’nden yaptığınız “Para Transferi” işlem bilgilerinin kontrolünü ve doğrulamasını yapabilirsiniz. Bu uygulama isteğe bağlı olarak tanımlanabilir ve sadece belirlediğiniz tutarın üzerindeki işlemler için geçerli olur.
  • Cep Şubesi: Cep Şifrematik ile Cep Şubesi’ne daha kolay ve hızlı giriş yapabilirsiniz. Cep Şifrematik ile Cep Şubesi’ne giriş sırasında ayrıca şifre girmenize gerek kalmaz.
  • Ayarlar: Cep Şifrematik’inizin “Ayarlar” menüsünden PIN Değiştirme ve Senkronizasyon işlemlerini yapabilirsiniz.
Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

Ömer Faruk

Şub 07, 2012

İşte bu çok işe yarar bir uygulama.

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar