Yatırım denince döviz piyasasın da akla ilk altın gelmektedir. Bu durum Türkiye’de yıllardır değişmez. Millet olarak elimize para geçince döviz içinde ilk olarak altın piyasasına yatırım yaparız.

Gerek bilezik ile gerekse yastık altı altın alır saklarız. Ya da şimdi yeni yeni yaygınlaşan altın hesaplarını kullanırız.

Peki, yatırım yapacaksınız ama altını doğru zamanda alıp almadığınızdan nasıl emin olacaksınız? Bunun için altın fiyatlarını sık sık takip etmeniz gerekir. Çünkü altını ucuzdan alıp pahalıya satış yaparaktan altın piyasasından kar elde edeceksiniz.

Bundan dolayı altın fiyatlarını özellikle internet üzerinden anlık olarak kontrol etmeniz lazım. Çünkü internet üzerinden her zaman güncel altın fiyatlarına ulaşırsınız. Gazete gibi kaynaklardan ise bu pek mümkün olmaz. Ayrıca ekonomi haberlerini de takip etmeye büyük önem vermelisiniz.

Çünkü böylelikle var olan altın fiyatını değil de, var olacak altın fiyatını tahmin edip çok daha doğru zamanda alabilirsiniz. Altın fiyatlarını izleyip düştüğü zaman almak yerine nereye kadar, ne zaman kadar düşeceğini tahmin edip o ana kadar bekleyerek almak sizi çok daha avantajlı çıkaracaktır.

Ayrıca satış zamanını doğru olarak da belirleyebilirsiniz. Bunun için dünya ve Türkiye’de ekonomiyi çok sıkı takip etmelisiniz. Çünkü dünyada meydana gelen olaylar döviz fiyatlarını etkileyebilmektedir.

Unutmayın ki döviz piyasası olandan çok olacağı görmek üzerine kuruludur. Yani en iyi tahminleri yapan kişiler bu işten en kazançlı çıkanlar olurlar. Doğru tahmin yapabilmek içinde en güncel bilgilere en hızlı şekilde ulaşmak gerekmektedir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar